W Windows 8.1 Update 1 może powrócić tryb Aero Glass

Pojawiły się w sieci nowe zrzuty ekranu pierwszego prawdziwego service packa dla najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu dla komputerów i tabletów. Wygląda na to, że gigant z Redmond rozważa przywrócenie w Windows 8.1 Update 1 porzuconego przy poprzednich wydawaniach interfejsu Aero Glass. Obecnie można go włączyć przez dokonanie małej zmiany w rejestrze systemu.

Od kilku tygodni do sieci trafiają doniesienia i przecieki dotyczące nowej aktualizacji desktopowego systemu Microsoftu. Pierwszy service pack dla ostatniego wydania klasycznych okienek będzie nosił nazwę Windows 8.1 Update 1. Kolejne zrzuty ekranu publikowane przez osoby posiadające dostęp do wczesnego buildu nowego systemu pokazują, że Microsoft wcale nie zamierza porzucić klasycznego pulpitu na rzecz interfejsu kafelkowego.

Takie wnioski pozwala wyciągnąć fakt, że na wspomnianych zrzutach ekranu widać sporo usprawnień interfejsu klasycznego pulpitu. Okazuje się, że oprócz domyślnego uruchamiania się interfejsu pulpitu i możliwości przypinania kafelkowych aplikacji do paska zadań, gigant z Redmond testuje w Windows 8.1 Update 1 porzucony przy poprzednich wydaniach interfejs Aero Glass.

Zobacz również:

  • Patch Tuesday - systemy Windows otrzymują łatki
W Windows 8.1 Update 1 może powrócić tryb Aero Glass

Interfejs Aero Glass ostatni raz obecny był w Windows 7. W kolejnym wydaniu nazwanym Windows 8 twórcy systemu usunęli związane z nim efekty przezroczystości i trójwymiarowości. Miało to poprawić wydajność systemu na słabszych sprzętach i poprawić czas pracy na baterii. Mimo to, w Windows 8.1 Update 1 można włączyć Aero Glass. Nie jest on dostępny domyślnie, ale wystarczy utworzyć w systemowym rejestrze nowy wpis w lokalizacji KEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows. Tutaj trzeba stworzyć klucz DWM i wartość Dword 32bit o nazwie HideBlur, a na koniec zmienić jej wartość z 0 na 1 i ponownie uruchomić komputer.

źródło: winbeta.org