W czym IE 9 beta jest lepszy od "ósemki"

Internet Explorer 9 porównywano już z konkurencją na wszelkie możliwe sposoby. Szybszy od Firefoksa, wolniejszy od Chrome'a. Wszystko to ważne, ale w przeglądarkach internetowych liczy się zwłaszcza postęp. Warto więc porównać, co nowego oferuje IE 9 beta i dlaczego warto zastąpić nim stary, wysłużony Internet Explorer 8.

Do najważniejszych zalet IE 9 beta, należy z pewnością poprawa interfejsu użytkownika i przejrzystości. Przeglądarka wyposażona jest w połączony pasek wyszukiwania i adresu ułatwiający poruszanie się w sieci. Ponadto, większy jest teraz obszar do wyświetlania stron internetowych, w myśl zasady, że to stronę - nie przeglądarkę - oglądać chcą współcześni internauci.

Wygoda działania jest większa, jeśli korzystamy z systemu operacyjnego Windows 7. Świetnie wygląda m.in. opcja szybkiego przechodzenia do ulubionych stron wprost z systemowego paska zadań.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [listopad 2022]
  • Starfield - premiera, wymagania, gameplay. Sprawdź, co już wiemy o nowym RPG od Bethesdy

IE 9 beta to również lepsze zabezpieczenia, takie jak monitorowanie i zarządzanie dodatkami, menedżer pobierania oraz pasek powiadomień, który nie przerywając naszej pracy, poinformuje o izolacji wybranej karty.

W skrócie, można też powiedzieć, że nowością jest szybkość. IE 9 beta szybciej się uruchamia i zamyka, wydajnie obsługuje JavaScript, lepiej radzi sobie z HTML 5, a dodatkowo - posiada pełne sprzętowe przyśpieszenie wyświetlania grafiki i obrazu wideo.

Jeśli nie wiesz, którą przeglądarkę wybrać, przeczytaj: "Wielki test przeglądarek" i "Bitwę przeglądarek internetowych". Jeśli jednak wahasz się między IE 8 i IE 9 beta, nie czekaj już dłużej i od razu pobierz najnowszą wersję Internet Explorera.