W czym komputer jest lepszy od mężczyzny

Chociaż tytuł wiadomości może nasuwać skojarzenia z humorystycznymi zestawieniami typu "10 powodów, dla których ogórek jest lepszy od mężczyzny", w rzeczywistości dotyczy on badania przeprowadzonego przez firmę Harris Interactive na grupie Amerykanek - pracownic biurowych. Wynika z niego, że kobiety (przynajmniej w Stanach) spędzają przed komputerem trzy razy więcej czasu niż w towarzystwie partnera.

W internetowej ankiecie wzięło udział 2,6 tys. Amerykanek. Tylko co piąta z nich żałuje, że nie może spędzać więcej czasu z partnerem.

Pracownice biurowe lubią pracować z komputerem, nawet jeśli cierpią z powodu typowych schorzeń związanych z taką formą aktywności zawodowej (mowa np. o zespole cieśni nadgarstka).

W wypadku ponad 2/3 ankietowanych czas spędzany przed monitorem peceta jest dłuższy niż zakupy, 80 procent z nich częściej przesiaduje przed komputerem niż uprawia ćwiczenia fizyczne, a 4 kobiety na 10 rzadziej widują się z rodziną niż odstępują od peceta.

A podobno nowe technologie są dobre dla więzi rodzinnych...

Waszym zdaniem - w czym komputer jest lepszy od mężczyzny? Zapraszamy do udziału w ankiecie!

Aktualizacja: 31 października 2008 13:04

Słowo się rzekło - w tym tygodniu zapraszamy do udziału w ankiecie "W czym komputer jest lepszy od kobiety".

Wyniki poprzedniej sondy wskazywać mogą, że mężczyzna w starciu z komputerem jest bezkonkurencyjny, jednak - co oczywiste - należało się spodziewać takich rezultatów (większość z was - czytelników naszego portalu, to mężczyźni). Jak będzie tym razem?