W domu łatwo

Hewlett-Packard ScanJet 4100C przeznaczony jest do użytku domowego.

Hewlett-Packard ScanJet 4100C przeznaczony jest do użytku domowego.

Maksymalna rozdzielczość skanowania wynosi 300 x 600 dpi (600 x 600 dpi przy zastosowaniu zaawansowanej technologii Hardware Super Sampling). Rozdzielczość uzyskiwana przy interpolacji sięga 1200 dpi. W obu trybach urządzenie skanuje z 36-bitową głębią kolorów. Maksymalny format skanowanych dokumentów to A4.

Skaner jest łatwy w obsłudze. Na przednim panelu urządzenia znajdują się dwa przyciski, które umożliwiają proste skanowanie i kopiowanie (w połączeniu z drukarką) zdjęć, ilustracji i dokumentów. Nie ma oddzielnego włącznika sieciowego.

W testach wykonanych za pomocą programu Adobe PhotoShop skanowane dokumenty nie były zbyt ostre, miały lekkie czerwone przefarbowania. ScanJet 4100C nie należy do najszybszych - sam podgląd podczas testów trwał 27 sekund. Skanowanie całej strony trwało 1 minutę i 14 sekund w trybie monochromatycznym (odcienie szarości) oraz 4 minuty i 4 sekundy - w trybie kolorowym. Prędkość skanowania jest uwarunkowana, według informacji producenta, technologią Dual-Image-Scan (optymalizowanie parametrów skanowania po dodatkowym przebiegu głowicy).

W domu łatwo

Skaner Hewlett-Packard ScanJet 4100C może być podłączony do komputera z portem USB. W pakiecie oprogramowania znajdują się: sterowniki do Windows 98, HP PrecisionScan LT - oprogramowanie skanujące z modułem automatycznego rozpoznawania tekstu (OCR) RECOGNITA firmy Caere, HP ScanJet Copy Utility - narzędzie do kopiowania dokumentów, Adobe PhotoDeluxe - program do kreatywnej edycji obrazu.