W drodze do Rzymu!

Deweloper Digital Illusions zakończył już produkcję dodatku do Battlefield 1942, bardzo popularnej strzelanki przeznaczonej do wieloosobowej rozgrywki w Internecie. The Road to Rome uzyskała status gold i jest już w drodze do tłoczni.

Jak sama nazwa wskazuje, gra jest osadzona w realiach II Wojny Światowej i pozwala graczom wziąć udział w najważniejszych bitwach tamtego okresu. Battlefield 42 sukces na rynku gier komputerowych zawdzięcza przede wszystkim niespotykanej do tej pory skali rozgrywki. W grze, jednocześnie może brać udział nawet 64 graczy, którzy mają do dyspozycji 35 "pojazdów" zarówno alianckich jak i niemieckich oraz cztery klasy "rekruta". Klasy pojazdów poza czołgami, wozami pancernymi itd., obejmują również lotnictwo i flotę!

Battlefield 1942: The Road to Rome pozwoli graczom wziąć udział w bitwach, które rozgrywały się podczas alianckiej kampanii we Włoszech na sześciu zupełnie nowych mapach. Ponadto, dodatek wprowadza osiem nowych pojazdów i kilka nowych rodzajów broni dla oddziałów piechoty. Do arsenału dostępnego w Battlefield 1942 dodano m.in. niemieckie i brytyjskie myśliwce bombardujące (BF-110 i Mosquito), niemieckie, angielskie i włoskie czołgi oraz broń przeciwpancerną - w tym brytyjskiego Stena i włoski karabin Breda. W grze dodano również możliwość uzbrojenia karabinów w bagnety oraz wprowadzono dwie nowe walczące "nacje": Włochów i Francuzów.

Gra trafi do sklepów w USA już 4 lutego bieżącego roku.