W godzinach szczytu

Najnowszy dodatek do czwartej odsłony znakomitej symulacji zarządzania miastem pt. Sim City 4: Rush Hours, został ukończony i już wkrótce zawita do sklepów na Zachodzie.

Po raz pierwszy w historii serii SimCity w Rush Hour gracze będą mogli przejąć niemal pełną kontrolę nad infrastrukturą transportową miasta, począwszy od zarządzania drogami i koleją poprzez transport powietrzny i rzeczny, a skończywszy na poszczególnych pojazdach mechanicznych. Dzięki nowym opcjom gracze będą mogli łączyć poszczególne rodzaje transportu miejskiego w większe regionalne sieci.

W SimCity 4 Rush Hour gracze będą mogli również zarządzać poszczególnymi pojazdami w ich miastach np. jeśli jadący do pożaru wóz strażacki utknie gdzieś w korku gracz będzie mógł przejąć nad nim kontrolę aby najszybszą drogą doprowadzić go do miejsca wypadku. Aby otrzymać określone pojazdy i budynki podczas rozgrywki gracze będą musieli również wypełniać zadania polegające m.in. na łapaniu złodziei samochodowych czy tez bandytów, którzy obrabowali bank. W grze pojawią się również nowe opcje budowania mostów, nowe pojazdy oraz kilka nowych katastrof.

Dodatek trafi do sklepów 22 września i będzie kosztował prawdopodobnie 19,99 USD. Jednak mieszkańcy Ameryki Północnej otrzymali rabat w wysokości 10 USD, co znaczy, że zapłacą o połowę mniej od mieszkańców innych kontynentów.