W jakości HD

Do naszego laboratorium testowego trafiły najnowsze płaskie telewizory, projektory i amplitunery dla wymagających kinomanów.

Do naszego laboratorium testowego trafiły najnowsze płaskie telewizory, projektory i amplitunery dla wymagających kinomanów.

Na tegorocznych targach elektroniki użytkowej CES, odbywających się w Las Vegas, pokazano, czego można się spodziewać w najbliższej przyszłości. Zaskoczenia nie było, kierunek pozostał bez zmian - lepsze i większe płaskie telewizory. Coraz więcej firm oferuje wyświetlacze o rozdzielczości wyższej niż Full HD. To konieczność, jeśli myślimy o telewizorze, którego przekątna ekranu ma ponad 3 m. Niewiele osób, choćby było je na to stać, ustawi sobie taki monstrualny wyświetlacz w salonie. Naszym zdaniem, jeśli chodzi o wielkoformatowe ekrany, wciąż nie do pobicia pozostanie projektor, który jest mały (a pozwala uzyskać ogromny obraz), łatwo go ukryć (a ekran zwinąć) i jest przy tym energooszczędny. W bieżącym wydaniu publikujemy testy dwóch takich urządzeń, dysponujących rozdzielczością 1280 x 720 pikseli, a więc HD Ready. Mitsubishi postawiło na technologię DLP, podczas gdy Panasonic w swoim nowym projektorze konsekwentnie promuje panele LCD. Urządzenie Panasonica jest ciekawe i ma wysoką, jak na model kinowy, jasność 2000 ANSI lumenów, co pozwala korzystać z projektora także w dzień. Dla tych, którzy jednak wolą płaskie telewizory, mamy testy 3 najnowszych modeli - bardzo udanego, świetnie wyposażonego odbiornika plazmowego Hitachi, nowatorskiego LCD Philipsa i 37-calowego LCD LG. Philips prezentuje się najbardziej efektownie, ze względu na podświetlaną ramę wokół panelu. Pomysł tyle nietypowy, co kontrowersyjny. Przetestowaliśmy także wzmacniacze kinowe dla wymagających. Najnowszy amplituner Onkyo SR-TX875 to potężne, 8-kanałowe urządzenie, wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Odtwarza ścieżki muzyczne wszystkich formatów spotykanych na płytach Blu-ray i HD DVD. Z kolei zestaw - procesor audio-wideo i końcówka mocy - amerykańskiego Anthema to sprzęt, który zadowoli nawet audiofili. Procesor zawiera komplet gniazd HDMI, a dodatkowo można do niego podłączyć końcówki mocy wyposażone w profesjonalne gniazda audio XLR.