W jednym chipie

Firma Virata przedstawiła pierwsze na świecie zintegrowane układy przeznaczone do urządzeń sieciowych, obsługujące przesyłanie głosu i danych za pomocą jednego chipa.

Kalifornijska firma Virata zaprezentowała nową serię chipsetów zwanych Azurite, które - jak twierdzi producent - są pierwszymi na świecie układami przeznaczonymi dla urządzeń sieciowych, obsługującymi jednocześnie transmisje danych i głosu. Nowe układy IAD (Integrated Access Device) są przeznaczone do budowy urządzeń szerokopasmowego dostępu do sieci. Produkcję modemów DSL z wykorzystaniem chipsetu Azurite rozpoczęła już znana firma Aztech.

"Dostawcy sprzętu sieciowego będą teraz mogli produkować urządzenia z wykorzystaniem zintegrowanego rozwiązania sprzętowo-programowego, zamiast kupować osobne układy do obsługi transmisji danych i głosu. Pozwoli to skrócić czas projektowania i koszt produkcji urządzeń nawet o 40%" - powiedział Charles Cotton, dyrektor wykonawczy Virata.

W zeszłym rok ponad 50% ogólnej liczby sprzedanych na świecie modemów DSL było wyposażonych w układy pochodzące z firmy Virata. Analizy wykazują, że rosnące zapotrzebowanie na urządzenia

"szerokopasmowe" spowoduje, iż udział tego producenta w rynku DSL wzrośnie wkrótce do ponad 70%.


Zobacz również