W końcu! Sklep Google Play pozwoli na szybkie porównywanie aplikacji

Google zaktualizowało Sklep Play. Aplikacja na Androida otrzymała możliwość porównania podobnych aplikacji. To świetna wiadomość dla użytkowników Androida.

Sklep Play stworzony przez Google jest obecnie jednym z największych sklepów z aplikacjami na świecie. W jego zbiorach znajdziemy ponad milion aplikacji podzielonych na mnóstwo kategorii, które ułatwiają znajdowanie ulubionych aplikacji.

Sklep Play
Źródło: pcworld.com

Sklep Play

Źródło: pcworld.com

Google dodatkowo udostępnia dodatkowe funkcje takie, jak możliwość oceniania aplikacji oraz wystawiania komentarzy. Teraz Sklep Play na Androida otrzymuje kolejną funkcje, która ułatwi nam wybór odpowiedniej aplikacji.

Portal Android Police zauważył, że Google testuje porównywarkę podobnych aplikacji w Sklepie Play. Znajduje się ona tuż pod sekcją Podobne aplikacje, ale powyżej sekcji pokazującej inne aplikacji tego samego dewelopera.

W chwili obecnej porównywarka aplikacji działa tylko i wyłącznie w jednej kategorii - odtwarzaczy multimediów. Pozwala ona porównać łatwość obsługi, działanie aplikacji w trybie offline, możliwość streamingu oraz wygląd interfejsu.

Porównywarka aplikacji w Google Play
Źródło: androidauthority.com

Porównywarka aplikacji w Google Play

Źródło: androidauthority.com

Dzięki porównywarce aplikacji nie będziemy już musieli przeszukiwać opisu aplikacji w celu znalezienia istotnych informacji. Porównywarka uchroni nas także od przeglądania masy komentarzy.

W przyszłości podobna porównywarka powinna pojawić się w kolejnych kategoriach takich, jak odtwarzacze muzyki, przeglądarki internetowe, aplikacje do wysyłania wiadomości oraz strumieniowego przesyłania multimediów.

Porównywarka aplikacji w Sklepie Play dostępna jest w wersji 22.4.28, ale nie jest dostępna u każdego użytkownika.

Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizacje do Androida 11.

Źródło: androidauthority.com