W końcu! Ta aktualizacja naprawia irytujące błędy Windows 10

Po udostępnieniu Windowsa 11 w wersji Beta czas naprawić Windowsa 10. Nowa aktualizacja rozwiązuje mnóstwo problemów.

W dobie prac nad Windows 11, Microsoft nie może zapominać o Windowsie 10, który zainstalowany jest na milionach urządzeń. Gigant z Redmond wydał sporą aktualizację, która eliminuje mnóstwo irytujących wad.

Windows 10
Źródło: microsoft.com

Windows 10

Źródło: microsoft.com

Najnowsza aktualizacja zbiorcza dostępna jest dla Windows 10 w wersji 1909 oraz nowszych. Została wydana w ramach aktualizacji "C". Mowa o opcjonalnej aktualizacji poprawiającej jakość systemu operacyjnego. Tego typu poprawki wydawane są zazwyczaj tydzień lub dwa po udostępnieniu dużych aktualizacji Patch Tuesday.

Zobacz również:

Udostępnione właśnie poprawki są opcjonalne i trafią do przyszłej aktualizacji Patch Tuesday. patrząc jednak na ich zawartość, prawdopodobnie będziesz chciał zainstalować je szybciej.

Najnowsza poprawka o numerze KB5004296 podnosi numery kompilacji systemu operacyjnego Windows 10 odpowiednio do wersji 19041.1151, 19042.1151 oraz 19043.1151 w zależności od zainstalowanej wersji systemu.

Aktualizacja rozwiązuje problem z drukowaniem podczas przewodowego połączenia z drukarką. Naprawiono również błąd uniemożliwiający skanowanie podczas uwierzytelniania się w systemie z wykorzystaniem karty inteligentnej.

Microsoft deklaruje, że popracował również nad stabilnością działania usług powiązanych z grami. Zmodyfikowano również nieco algorytmy odpowiedzialne za działanie Game Mode. Użytkownicy VPN nie bedą już trapieni komunikatami sugerującymi, ze nie posiadają dostępu do Internetu.

W aktualizacji KB5004296 znajduje się jeszcze mnóstwo innych poprawek błędów.

Poprawkę możemy zainstalować ręcznie korzystają z katalogu Microsoft Update (link dla Windows 10 1909 oraz dla nowszych wydań)

Źródło inspiracji: neowin.net