W końcu! iOS 14.5 pozwala na zmianę domyślnej aplikacji do muzyki.

iOS 14.5 pozwoli na zamianę domyślnej aplikacji do obsługi multimediów. To kolejna "nowość", która powinna pojawić się w systemie lata temu.

Apple słynie z tego, że projektuje niesamowicie hermetyczne systemu operacyjne. Firma słynie z ograniczonych możliwości personalizacji oraz "dziwnych" dla większości użytkowników ograniczeń.

Spotify na iPhone

Spotify na iPhone

Gigant z Cupertino od kilku lat powoli otwiera się na aplikacje firm trzecich i możliwość ich ingerencji w system operacyjny. Lata temu udostępniono możliwość instalacji aktualizacji, później iOS i iPadOS otrzymały wsparcie dla klawiatur/myszy, widgetów oraz zmiany domyślnej aplikacji do odbierania poczty elektronicznej oraz przeglądania internetu.

Zobacz również:

Wraz z wprowadzeniem pierwszej wersji beta systemu operacyjnego iOS 14.5, użytkownicy iPhonów oraz iPadów mogą po raz pierwszy w historii zmienić domyślny odtwarzacz muzyki.

Od premiery pierwszego iPhone'a w 2007 roku do dziś domyślną aplikacją do odtwarzania piosenek i multimediów był program Muzyka (wcześniej znany jako iPod).

Wszystkie smartfony i tablety Apple zaktualizowane do iOS/iPadOS 14.5 pozwolą na swobodne przełączanie się pomiędzy aplikacjami firm trzecich. Oznacza to, że Spotify, Tidal czy YouTube Music będą mogły stać się domyślnymi odtwarzaczami w systemie operacyjnym.

Co ciekawe zmiana wygląda inaczej, niż w przypadku ustawiania domyślnych aplikacji do obsługi poczty oraz przeglądania internetu.

Aby zmienić domyślny odtwarzacz multimediów musimy skorzystać z Siri. Po poproszeniu asystenta głosowego o odtworzenie dowolnej piosenki/albumu pojawi się lista z odtwarzaczami multimediów. Wybieramy aplikację, która nas interesuje i potwierdzamy wybór.

Możliwość zmiany domyślnego odtwarzacza muzyki pojawi się na smartfonach iPhone oraz tabletach iPad po aktualizacji do finalnej wersji iOS/iPadOS 14.5. Oprogramowanie pojawi się za kilka tygodni.

Źródło: cultofmac.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: