W końcu ładne Media Center ViiV do kupienia

Acer Idea to nowy komputer typu ViiV wyposażony w system operacyjny Media Center. Model ten trafił już do sprzedaży w Polsce, a stylistycznie przypomina odtwarzacz czy nagrywarkę DVD i naszym zdaniem jest jednym z ładniejszych na rynku.

Aspire Idea ma wymiary 430 (szer.) x 288 (gł.) x 65 (wys.) mm. W komputerze zastosowano mobilny procesor Intel Dual core T2300 współpracujący z pamięcią DDRII o pojemności do 1 GB. Urządzenie pracuje bardzo cicho generując hałas na poziomie 23 dBA przy braku obciążenia i 28 dBA przy dużym obciążeniu. Zainstalowany dysk twardy ma pojemność 250 GB. Aspire Idea został wyposażony także w dwuwarstwową nagrywarkę DVD-Dual typu slot-loading, która może zapisać do 8,5 GB danych na jednej płycie, oraz czytnik kart pamięci "7 w 1" umożliwiający szybki dostęp do plików z różnych nośników. W celu jednoczesnego oglądania i nagrywania cyfrowych i analogowych audycji telewizyjnych, komputer Aspire Idea może być wyposażony w dwie karty mini-PCI z hybrydowym tunerem telewizyjnym. Wejście oraz wyjście antenowe pozwala na łatwe zintegrowanie z systemem kina domowego. Aspire Idea jest też jednym z pierwszych komputerów Media Center PC z obudową ultra slim i wyposażonych w wyjście HDMI (High-Definition Multimedia Interface). Zestaw gniazd połączeniowych obejmuje ponadto gniazda: DVI-I, 2 SCART (jedno wejście i jedno wejście/wyjście), wejście antenowe, 2 porty IR Blaster, interfejs S/PDIF, 4 porty USB (dwa na panelu czołowym) oraz port FireWire do podłączania cyfrowych aparatów fotograficznych oraz urządzeń wideo.

W końcu ładne Media Center ViiV do kupienia

Acer Aspire Idea komputer ViiV z systemem Media Center

Także WiFi

Zintegrowana karta mini-PCI IDEE 802.11b/g z zewnętrzną anteną umożliwia bezprzewodowe podłączenie komputera Aspire Idea do sieci domowej i dostęp do Internetu. Tam, gdzie nie ma sieci bezprzewodowej, komputer Aspire Idea można podłączyć bezpośrednio do sieci LAN, ponieważ jest też wyposażony w zintegrowaną, gigabitową kartę Ethernet.

Komputer Aspire Idea można obsługiwać przy użyciu pilota zdalnego sterowania lub wygodnych przycisków na obudowie, a czytelny wyświetlacz VFD na panelu czołowym pozwala na korzystanie z systemu bez włączania telewizora. Dzięki temu system sprawdza się również jako dyskretne źródło muzyki. W komplecie znajduje się też bezprzewodowa klawiatura i mysz pracujące w paśmie radiowym 2,4 GHz.

Sugerowana cena komputerów Aspire Idea ma zaczynać się od ok 5500 zł (za podstawowy model).