W laboratorium nuklearnym w Los Alamos zaginęły komputery

Z laboratorium nuklearnego w Los Alamos, w którym zaprojektowano pierwsze bomby atomowe, zginęło około 80 komputerów. Według agencji AFP, która opublikowała tę informację, może to stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Jak podaje agencja AFP powołując się na organizację pozarządową, laboratorium nuklearne w Los Alamos (stan Nowy Meksyk, na południowym-zachodzie USA) straciło 80 komputerów. Może to stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Z kopii listu do ministerstwa energetyki, jaki zamieściła na swojej stronie organizacja "Projekt Nadzoru Rządu" (Project on Governement Oversight) wynika, że w 2008 roku 13 komputerów zostało skradzionych lub zgubionych, natomiast pozostałych 67 "brakuje".

Laboratorium nuklearne w Los Alamos zostało stworzone w 1942 roku. Realizowano w nim "Projekt Manhattan", który doprowadził do budowy pierwszych bomb atomowych. Obecnie są tam prowadzone badania nad różnymi rodzajami energii, przestrzenią kosmiczną, nanotechnologią i informatyką.