W lipcu smartfon HTC EVO 3D pojawi się w Europie

W przyszłym miesiącu na rynku europejskim pojawi się "trójwymiarowy" smartfon HTC EVO 3D. Urządzenie wyposażono m.in. w dwurdzeniowy procesor oraz zestaw dwóch aparatów cyfrowych pozwalających na nagrywanie materiałów 3D.

Smartfon HTC EVO 3D może np. zainteresować osoby chcące się wyróżnić w tłumie. Oferuje bowiem do ich dyspozycji możliwość wyświetlania "trójwymiarowego" obrazu, który jest widoczny bez potrzeby zakładania specjalnych okularów.

Urządzenie dysponuje dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 960 x 540 pikseli. Z przodu jego obudowy umieszczony został 1,3-megapikselowy aparat cyfrowy, natomiast z tyłu dwa 5-megapikselowe aparaty wspomagane podwójnym flashem LED i pozwalające na rejestrowanie "trójwymiarowych" filmów w rozdzielczości 720p.

Producent przekonuje, że "dzięki szerokokątnemu obiektywowi o maksymalnej przesłonie f/2.2 aparat doskonale radzi sobie także w warunkach słabego oświetlenia".

Pozostałe podzespoły smartfona to m.in. 1,2-gigahercowy dwurdzeniowy procesor Qualcomm, 1GB pamięci RAM, 4 GB pamięci flash, slot kart microSD slot, moduły 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth i GPS, cyfrowy kompas, tuner FM oraz akumulator o pojemności 1730 mAh.

HTC EVO 3D pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3 (Gingerbread) oraz oferuje interfejs HTC Sense.

Warto dodać, że nie jest to jedyne urządzenie oferujące "trójwymiarowe" możliwości, które będzie można wkrótce kupić w Europie. Niedawno mieliśmy bowiem okazję pisać o podobnej konstrukcji firmy LG, czyli modelu Optimus 3D (w Polsce będzie sprzedawany w pierwszej kolejności przez sieć Plus pod nazwą Swift 3D).

__________

Jak sądzicie, czy "trójwymiarowe" smartfony mają szansę odnieść sukces rynkowy? Czy bylibyście zainteresowani zakupem takiego urządzenia?