W lutym Samsung przedstawi tablet z ekranem 2560 x 1600 pikseli

Serwis BRG twierdzi, że w lutym przyszłego roku Samsung zaprezentuje nowy tablet wyposażony w 11,6-calowy ekran o ogromnej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Urządzenie pod względem gęstości pikseli pozostawić ma daleko w tyle konkurencję.

Według serwisu BRG, który opiera się na "zaufanym źródle", Samsung pracuje nad nowym tabletem wyposażonym w 11,6-calowy wyświetlacz cechujący się gigantyczną rozdzielczością 2560 x 1600 pikseli. Po przeliczeniu okazuje się, że mamy tutaj do czynienia z gęstością pikseli na poziomie 260 ppi (pixels per inch - pikseli na cal), czyli w sumie nie aż tak dużo mniejszą od gęstości ekranu Retina iPhone'a 4/4S.

Oczywiście obecnie na rynku znajdują się smartfony, które biją pod tym względem konstrukcję Samsunga, lecz jeżeli mówimy o tabletach (odrzucamy tutaj np. smartfon/tablet Galaxy Note), żaden do wspomnianej wyżej wartości jeszcze się nie zbliżył (np. iPad oferuje gęstość 132 ppi).

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Nowość pracować ma pod kontrolą dwurdzeniowego procesora Exynos 5250 2 GHz oraz systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Ponadto użytkownik urządzenia będzie mógł liczyć na funkcję Android Beam, która pozwala na wymianę plików za pomocą technologii NFC (np. ze z smartfonem Galaxy Nexus) oraz specjalny bezprzewodowy tryb umożliwiający granie na kompatybilnym telewizorze.

Uwaga na wytyczne Apple!

Ja będzie wyglądał nowy tablet? Jeżeli Samsung miałby zastosować się do "wytycznych" Apple, powinniśmy zobaczyć urządzenie, które:

- będzie miało kształt, który nie jest prostokątny, nie ma czterech płaskich brzegów lub czterech zaokrąglonych rogów

- będzie posiadało powierzchnię przednią, która nie jest całkiem płaska lub jednolita i ma wyraźne ozdoby

- będzie dysponowało grubą ramką wokół wyświetlacza.

Na koniec najlepsze: tablet Samsunga musi mieć skomplikowany wygląd. Nie może cechować się więc taką prostotą jak iPad...

Jeżeli interesują was wytyczne Apple odnoszące się do smartfonów, zajrzyjcie tutaj.

W przypadku potwierdzenia doniesień serwisu BRG powinniśmy ujrzeć nowy tablet Samsunga już w lutym na Mobile World Congress.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: