W maju koniec wsparcia dla Firefoksa 1.5

Mozilla Foundation zamierza w połowie maja oficjalnie zakończyć okres świadczenia wsparcia technicznego dla programu Firefox w wersji 1.5. Od tego momentu nie będą przygotowywane żadne uaktualnienia dla tego wydania open-source'owej przeglądarki.

Warto wspomnieć, iż Mozilla pierwotnie zakładała, że oficjalnym terminem wygaśnięcia wsparcia dla Firefoksa 1.5 będzie 24 kwietnia - ostatecznie jednak przedstawiciele organizacji zdecydowali się na przesunięcie tego terminu o kilka tygodni.

Mozilla zaleca użytkownikom wciąż korzystającym z wydania 1.5, aby możliwe szybko uaktualnili przeglądarkę do wersji 2.0, która jest, ich zdaniem, znacznie bezpieczniejsza, stabilniejsza i wygodniejsza w użytkowaniu (ma m.in. usprawnioną obsługę wątków RSS oraz wbudowany filtr antyphishingowy).

Warto wspomnieć, iż z danych prezentowanych przez serwishttp://Ranking.pl wynika, że z Firefoksa 1.5 wciąż korzysta ok. 8,8% polskich internautów. Grupa użytkowników open-source'owej przeglądarki w wersji 2.0 jest ponad dwukrotnie większa - stanowią oni 17,9% rodzimych internautów.

Pobierz najnowsze wydanie przeglądarki dla systemu Windows, Linux lub Mac OS X (wszystkie wersje w języku polskim).