W oparach przepychu

Przedmioty określane jako luksusowe służyć mają głównie uprzyjemnianiu życia. W powszechnym odczuciu są to zarazem rzeczy bardzo drogie. Ich posiadanie jest dla ich właściciela potwierdzeniem pewnego statusu majątkowego.

Przedmioty określane jako luksusowe służyć mają głównie uprzyjemnianiu życia. W powszechnym odczuciu są to zarazem rzeczy bardzo drogie. Ich posiadanie jest dla ich właściciela potwierdzeniem pewnego statusu majątkowego.

Nie wszystkich więc na takie przedmioty stać, prawie każdy jednak lubi na nie popatrzeć. W Internecie nie brakuje miejsc kojarzących się z przepychem i luksusem. Odwiedzanie ich w sieci dla przeciętnego śmiertelnika ma tę zaletę, że nie musi on czuć "tego pewnego rodzaju" skrępowania.

Swoją wędrówkę można zacząć na przykład od odwiedzenia słynnej aukcji Southeby's -http://www.sothebys.com/. Prawdopodobnie dla niewielu wizyta ta może stać się inspiracją do na przykład udekorowania swoich ścian cennym obrazem czy wstawienia do salonu mebla z czasów Ludwika XIV, tym niemniej może to być ciekawe doświadczenie. Można choćby obejrzeć eksponaty, które sprzedano na aukcjach w przeszłości czy dowiedzieć się co podnieca prawdziwych koneserów.

Jeśli oferta Southeby's kogoś nie usatysfakcjonuje może udać się do konkurencji na aukcję Christie's -http://www.christies.com/. Także tutaj możemy upiększyć swe mieszkanko cennym "drobiazgiem".

Wybierając się na aukcję nie można zapomnieć o stosownej kreacji. Wybór bywa trudny, dlatego czemuż by nie udać się po nią do najlepszych. Na przykład do Armaniego -http://armaniexchange.com/. Znany dyktator mody na swej stronie WWW poradzi ci jak dobrać strój do Twego charakteru. Gdyby ktoś chciał od razu zamówić tę wymarzoną kreację może się trochę zawiść. Poprzez Internet może zamówić u Armaniego bowiem tylko t-shirta (wybór ogranicza się do różnych wzorów nadruku na koszulce), ale na pocieszenie poprzez sieć można zlokalizować najbliższy sklep Aramaniego. Usatysfakcjonowane będą mogły być także osoby, które będą chciałby bliżej poznać samego Armaniego. Nie tylko znajdą tam jego biografię, ale i dowiedzą się co stanowi dla niego inspirację czy jakie filmy wywarły na nim wrażenie.

Nieusatysfakcjonowani pomysłami Aramaniego być może znajdą coś odpowiedniego u Hugo Bossa -http://www.hugo.com. Wielu z tych, którzy wiedzieli tę stronę WWW mówi, że dorównuje ona poziomem kreacjom tego dyktatora. W każdym razie warto sprawdzić to osobiście.

Gdy już wybór kreacji mamy za sobą, warto pomyśleć o gustownym dodatku do niej. W przypadku kobiety może to być gustowny naszyjnik czy pierścionek. Mężczyzna zaś powinien pomyśleć o zegarku. Wypadałoby więc odwiedzić sklep jubilerski. Skoro podróżujemy w Internecie, dlaczego nie udać się do Teksasu do sklepu Duncan & Boyd Jewelers of Amarillo -http://www.dbaadv.com/duncan-boyd/. Właściciele firmy zapewniają, że kobiety się cieszą, gdy ich mężowie obdarowują je zakupionymi u nich zegarkami firmy Patek upiększonymi diamentami. Chyba w tym przypadku można w te zapewnienia uwierzyć.

Można zresztą wybrać coś skromniejszego i tańszego, ale równie gustownego - i co ważne - praktycznego. Ot choćby torebkę czy torbę podróżną. W poszukiwaniu takich przedmiotów możemy się udać na przykład pod adres:http://www.vuitton.com/. Zabierając w podróż torbę tej firmy, nabiera ona całkiem nowego wymiaru - twierdzą szefowie Vuitton.

Nie można oczywiście zapomnieć o perfumach. Nasze panie lubią ponoć Guerlaina, choć należą one do najdroższych. Niestety homepage tej firmy -http://www.guerlain.fr był w budowie, gdy odwiedzaliśmy to miejsce (gdy ukaże się ten numer "Cybera" powinno być już chyba gotowe). Na pocieszenie można jednak udać się pod adres:http://www.paris-web-style.com/guerflac.htm, gdzie można sprawdzić ile kosztuje zeszłoroczna nowość Guerlaina, perfumy Champs Ellysees, na ulicy, od której wzięły swą nazwę.

Panie chętnie kupują także perfumy Safari firmy Ralph Lauren. Z przyjemnością zapewne udałby się pod adres:http://www.ralphlaurenfragrance.com/, gdzie będą mogły bliżej zapoznać się z ofertą tej firmy.

Jak szaleć, to szaleć i dlaczego by nie pomyśleć o ekstrawaganckim modelu samochodu i przy tej okazji nie odwiedzić strony Porsche -http://www.porsche-usa.com. Ci, których nie stać na najnowszy model samochodu tej marki, też zresztą będą mogli znaleźć coś dla siebie - ze strony tej można posłać e-maila z wizerunkiem auta spod tej marki. Uwaga, mimo że to Internet, liczba kart ograniczona!

To oczywiście tylko niektóre z adresów prezentujące w Internecie dobra określane mianem luksusowych. Globalna sieć to zresztą swoisty raj dla yuppich. Wiadomo przecież, że z Internetu korzystają przede wszystkim ludzie dobrze wykształceni, a zazwyczaj wiąże się to z lepszymi zarobkami. Dostrzegają to firmy, także te, które sprzedają towary najdroższe. A jak pokazała niedawna ankieta firmy Polish World, przeprowadzona w Internecie, nawet Polacy chcieliby bardzo robić zakupy poprzez sieć. A nie zaliczmy się przecież do społeczeństw najbogatszych. Nie zapominajmy wreszcie, że jest zawsze w roku przynajmniej kilka okazji (urodziny, imieniny bliskiej osoby czy Święta Bożego Narodzenia) aby pozwolić sobie na chwilę szaleństwa i kupić coś droższego. Dotyczy to także osób, które na co dzień żyją nadzwyczaj skromnie.

Zresztą i w Polsce możemy znaleźć internetowe adresy oferujące towar luksusowy. Na przykład jeśliby komuś siedząc przy komputerze wpadł na pomysł kupna rezydencji może się udać choćby pod adres:http://www.mgm.com.pl:80/kaczmarczyk/domna.htm, być może właśnie tam czeka na niego upragniona willa z basenem, sauną, siłownią, kortem i innymi wodotryskami.