W piętnaście sekund

Firma Polaroid, znana od lat z unikalnej technologii szybkiego "produkowania" fotografii, zaprezentowała drukarkę do zdjęć...

Firma Polaroid, znana od lat z unikalnej technologii szybkiego "produkowania" fotografii, zaprezentowała drukarkę do zdjęć.

Urządzenie jest lekkie i tanie, jednak cena poniżej 1000 zł nie jest równoznaczna z małymi wydatkami. Jako materiał do wydruków używane są specjalne, dość drogie papiery światłoczułe Polaroid.

Urządzenie współpracuje z komputerem przez port USB. Dzięki temu jego instalacja przebiega bardzo prosto. PC wykrywa ColorShot i pozostaje tylko umieszczenie w kieszeni napędu firmowej płyty CD-ROM ze sterownikami. Obsługa drukarki jest uproszczona do maksimum. Po załadowaniu kasetki z papierami światłoczułymi, po włączeniu zasilania (wymagane jest korzystanie z oddzielnego zasilacza sieciowego) możemy zaczynać pracę.

Maksymalny (i jedyny możliwy) format używanych papierów to 10,2x10,2 cm. Ich naświetlenie zajmuje urządzeniu bardzo mało czasu. Podczas testów czas pracy oscylował w granicach 15 sekund. Po uwzględnieniu kilku dodatkowych sekund na przesył danych można założyć, że od wybrania opcji wydruku do uzyskania gotowej pracy minie zaledwie ok. 20 sekund! Gotowy wydruk nie nadaje się jednak do użycia od razu. Podobnie jak w przypadku zdjęć z aparatów Polaroid musimy odczekać ok. 1-2 minuty, aż utrwalony na nośniku obraz stanie się w pełni widoczny. Sprawa nie utrudnia jednak wcale korzystania z drukarki.

W piętnaście sekund
Jakość wydruków jest zadowalająca. Fotografie są ostre, a jedyne zastrzeżenia dotyczą kolorów, które są mało nasycone. Szkoda też, że pole zadruku jest ograniczone (rozmiar obrazu jest sporo mniejszy niż wielkość papierów).

Nowy Polaroid dostarczany jest z kompletem oprogramowania i okablowaniem. Dołączona instrukcja w wystarczający sposób omawia instalację i sposób korzystania z urządzenia.

Drukarka świetnie nadaje się do różnych zastosowań. Jej dodatkowe walory to małe gabaryty (ok. 16x23x5,5 cm) przy niewielkiej masie (ok. 2 kg).