W polskich sklepach już można kupić Far Cry 3

Na rynku gier Far Cry 3 stanowi jedną z najgorętszych tegorocznych premier. Światowa premiera miała miejsce 29 listopada. Sklep Agito.pl ma ją już w swojej ofercie.

Opracowana przez firmę Ubisoft gra Far Cry 3, jest skazana na sukces. , które pojawiły się w mediach jeszcze przed oficjalną premierą na taki scenariusz wskazują. Bogaty arsenał broni, świetna oprawa wizualna oraz ciekawy rozwój postaci - to zaledwie kilka z walorów, które wymieniają dziennikarze testujący grę. Fanów zapewne ucieszą pozytywne opinie, choćby dlatego, że druga wersja Far Cry miała kilka poważnych niedociągnięć.

Gatunek FPS (First-person shooter), do którego należy Far Cry 3 gracz wciela się w daną postać, obserwując jej oczami wirtualny świat. Podstawowym celem bohatera jest eliminacja przeciwników. Ze względu na swoją fabułę tego typu gry,  określane są mianem "strzelanki". Far Cry obok Call of Duty czy Medal of Honor zaliczana jest  do najbardziej popularnych gier FPS.

"Poznaj definicję szaleństwa" to slogan, który promuje Far Cry 3. Jason Brody i spółka w wyniku nieszczęśliwej przygody turystycznej lądują na urokliwej, ale szalenie niebezpiecznej tropikalnej wyspie., Aby ocalić swoich bliskich, bohater toczy ciężki bój z psychopatycznymi osobnikami. Zdradliwa przyroda również powoduje zagrożenie. "Strzelanka" Ubisoftu została wzbogacona w motywy znane z gier przygodowych RPG. Gracz poznaje tajemnice skrywane przez wyspę, a za postępy otrzymuje punkty, za które nabywa nowe umiejętności. Far Cry 3 oferuje tryby gry dla pojedynczego gracza oraz wieloosobowy.

Dla wielbicieli "strzelanek" Far Cry 3 to prawdziwa gratka. Karkołomne zadania wykonywane przez Jasona Brody na tropikalnej wyspie pozwolą zapomnieć o ponurych grudniowych wieczorach.

Agito.pl oferuje grę w wersji na komputer PC w cenie 111 złotych, oraz konsole Xbox 360 oraz - 189 złotych.