W przededniu

Optimus Pascal we współpracy z Dorling Kindersley przygotował polską wersję kroniki XX wieku.

Jaki mógłby być lepszy moment na zaprezentowanie kroniki XX wieku niż ostatni rok mijającego tysiąclecia? Optimus Pascal we współpracy z Dorling Kindersley przygotował polską wersję kroniki.

Po uruchomieniu na ekranie pojawia się wnętrze wirtualnego archiwum pełne przeróżnych dziwnych przedmiotów, ze ścianami udekorowanymi wycinkami z gazet. Klikając którykolwiek z nich, przenosimy się w świat wydarzeń mijającego stulecia. Jest też prostszy i wygodniejszy sposób. Nawigator, który jest dostępny z każdego miejsca w programie, pomoże poruszać się po zgromadzonym na płycie materiale i wyszukiwać interesujące nas dane. Informacje zostały usystematyzowane chronologicznie. "Wydarzenia miesiąca" swoją formą przypominają na przykład pierwszą stronę z gazety. Kolekcje krótkich, często ilustrowanych notatek przygotowano dla każdego miesiąca mijającego wieku. Dostęp do różnych okresów umożliwia oś czasowa bądź "kalendarz", z którego wybieramy interesującą nas datę. Kronika XX wieku nie mogłaby obyć się bez wizerunków postaci, które kształtowały ostatnie stulecie. W dziale "Biografie" znajdziemy życiorysy i artykuły dotyczące wybranych osób na przykład: Józefa Piłsudskiego, Bertanda Russella, Elvisa Presleya.

W przededniu
Dla wielu użytkowników bardzo ciekawa okaże się zapewne opcja "Wiek XX w pigułce" prezentująca 8 tematów rozszerzonych o artykuły. Wśród nich znalazły się opracowania obu wojen światowych, lotów w kosmos, upadku komunizmu itd. Całości towarzyszą liczne nagrania dźwiękowe, animacje czy fragmenty filmów dokumentalnych.

Łącznie w cyfrowej "Kronice" zgromadzono kilka tysięcy krótszych i dłuższych tekstów. Na pewno pomaga to w zrozumieniu zależności między wszystkimi prezentowanymi zagadnieniami.