W przedsprzedaży kupimy tylko jeden egzemplarz PS5 "na głowę"

Jak wynika z najnowszych informacji, Sony chce kontrolować dystrybucję PS5. W ramach przedsprzedaży nie kupicie więcej niż jednego egzemplarza konsoli.

PS5

Eric Lempel - szef marketingu w Sony, podczas rozmowy z dziennikarzem Geoffem Keighley'em zdradził, że przedsprzedaż konsol PlayStation 5 zostanie odpowiednio przygotowana. Przedstawiciel japońskiego producenta potwierdził, że każdy będzie mógł się spokojnie przygotować do kupna nowego sprzętu.

Sony wyraźnie zależy na tym, aby każdy chętny miał okazję kupić swój wymarzony egzemplarz PS5 bowiem jak ujawnił jeden z użytkowników serwisu resetera.com - sprzedaż konsoli będzie reglamentowana. Błąd w oficjalnym cyfrowym sklepie Sony zdradził, iż każdy użytkownik będzie mógł nabyć wyłącznie jeden egzemplarz PlayStation 5, i to bez względu czy zdecydujecie się na wersję z napędem blu-ray czy all-digital.

PlayStation 5 All-Digital & PS5 Blu-ray

PlayStation 5 All-Digital (z lewej) & PS5 Blu-ray

Śmiało możemy założyć, że japoński producent nie chce dopuścić do sytuacji, w której straci kontrolę nad ceną urządzenia. Tak może się zdarzyć, gdy "sprytni przedsiębiorcy" wykupią część dostępnych na danym rynku egzemplarzy konsoli, a następnie umieszczą je na internetowych aukcjach w zawyżonych cenach.

Choć na temat PlayStation 5 wiemy już niemal wszystko, to niestety wciąż nie poznaliśmy jej ceny oraz daty debiutu. Najnowsze spekulacje sugerują, iż polska cena konsoli z napędem blu-ray wyniesie 2499 złotych, natomiast jej premiera odbędzie się 27 listopada.

Zobacz również: DualSense - kontroler PS5 na pierwszym porównaniu do DualShock 4