W przyszłości może pojawić się OnePlus One z systemem Windows Phone

OnePlus One to zaprezentowany w tym roku smartfon ochrzczony mianem “zabójcy flagowców”. Niska cena w połączeniu z topową specyfikacją w dniu premiery urządzenia zainteresowała wiele osób. Niewykluczone, że w przyszłości ten lub kolejne produkty chińskiej firmy OnePlus trafią na rynek nie z Androidem, a z systemem Windows Phone.

Smartfon OnePlus One, który zadebiutował w tym roku do teraz pobudza wyobraźnię klientów szukających telefonu o bardzo dobrych parametrach i niskiej cenie. Co prawda od dnia jego premiery minęło już trochę czasu, ale urządzenie nie zdążyło się jeszcze zestarzeć. Początkowy boom jednak minął, a premiera OnePlus Two nie nastąpi szybko. Chińska firma może znaleźć jednak inny sposób na zainteresowanie klientów ponownie swoim urządzeniem.

Przedstawiciel OnePlus przyznał w wywiadzie przeprowadzonym przez Economic Times, że chińska firma rozmawiała już z Microsoftem o możliwości wyprodukowania smartfona działającego w oparciu o system operacyjny firmy Satyi Nadelli. Pomysł ten nie doczekał się jeszcze realizacji, ale niewykluczone, że takie urządzenie pojawi się w sprzedaży w przyszłości. Mógłby to być OnePlus One w wersji z Windows Phone lub zupełnie nowy sprzęt.

Jeśli OnePlus zdecydowałoby się na wydanie swojego smartfona One w wersji z Windows Phone, nie byłaby pierwszą firmą, która zainstalowałaby na swoim smartfonie z Androidem system operacyjny Microsoftu. Wcześniej podobną decyzję podjął tajwański producent smartfonów, którego smartfon HTC One M8 trafił na rynek ponownie w niezmienionej formie, ale z oprogramowaniem giganta z Redmond.

źródło: telecom.economictimes.indiatimes.com