W przyszłym roku pojawi się benchmark 3DMark for Android

Firma Futuremark rozpoczęła prace nad stworzeniem benchmarka 3DMark przeznaczonego do testowania przenośnych urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android.

Firma Futuremark zaprosiła producentów urządzeń pracujących pod kontrolą Androida do udziału w programie Benchmark Development Program. Pomóc ma to jej w stworzeniu obiektywnego benchmarka "3DMark for Android", dzięki któremu możliwe będzie testowanie "androidowego" sprzętu.

Firmy analityczne przewidują, że w najbliższych latach będziemy świadkami eksplozji popularności tabletów. Kluczowymi elementami mającymi na to wpływ będą gry oraz rosnąca wydajność takich urządzeń, które zaoferują już wkrótce nawet czterordzeniowe procesory. Z pewnością więc przyda się porządny program testujący, który pozwoli na obiektywną analizę w tym zakresie.

Zobacz również:

  • Intel Core 12. generacji przetestowany. Jest mocny!

"3DMark for Android" sprawdzi możliwości "androidowych" urządzeń za pomocą testów renderowania, wydajności CPU i testów fizycznych. Uzyskane wyniki będą porównywalne z wynikami uzyskanymi w 3DMark for Windows 8.

Nowy benchmark zostanie udostępniony w przyszłym roku.