W samochodzie nie pogadasz

Kanadyjska firma Aegis Mobility zaprezentowała oprogramowanie do telefonów komórkowych, które ma zapobiec korzystaniu z nich podczas prowadzenia pojazdu. Produkt ma być skierowany głównie do młodzieży.

Program 'DriveAssist' stworzony przez kanadyjską firmę Aegis Mobility ma uniemożliwić jego użytkownikom zarówno pisanie wiadomości, jak i wykonywanie rozmów podczas prowadzenia pojazdu. Producent opisuje swój program jako 'zaawansowaną technologię zarządzania połączeniami', która tworzy wirtualną 'sekretarkę'. Ma ona przechwytywać zarówno połączenia, jak i wiadomości. DriveAssist ma wykrywać kiedy jego użytkownik porusza się z prędkością zbliżoną do prędkości samochodu i w przypadku próby połączenia poinformować o tym osobę, która stara się do nas dodzwonić. Osoba taka zostanie proszona o wysłanie wiadomości lub zadzwonienie w później.

Oprogramowanie jest również w stanie poinformować osobę próbującą się dodzwonić gdzie znajduje się jego niedoszły rozmówca. Jego lokalizacja ma być wyznaczana za pomocą stacji bazowych telefonii komórkowej lub przy wykorzystaniu współpracującego z telefonem modułu GPS. Taka funkcja z pewnością będzie przydatna zarówno dla pracodawców, jak i dla rodziców.

W przypadku połączeń awaryjnych (np. ze służbami ratunkowymi czy w przypadku bardzo ważnych rozmów) możliwe ma być ominięcie blokady.

Producent rozmawia obecnie z operatorami na temat wprowadzenia tej usługi, która ma być dostępna dla użytkowników za niewielką opłatą miesięczną.

Więcej informacji na temat produktu pod tym adresem.


Zobacz również