W sieci jest już Miranda IM 0.9.4 Final

Wczoraj pojawiła się w sieci najnowsza, finalna wersja programu Miranda IM 0.9.4. Wśród zmian jest między innymi zupełnie zmieniony menedżer profilu Unicode (wraz ze wsparciem technicznym), zapisywanie profili w folderze systemowym i nieco poprawek dotyczących obsługi protokołów Jabbera, Gadu-Gadu i Messengera. Na uwagę zasługuję możliwość przesyłania dużych plików (nawet do 4 GB) i bliższa współpraca z GG.

Komunikatory internetowe

Miranda IM 0.9.4 Final

Miranda IM to darmowy i wyjątkowo elastyczny multikomunikator, który pozwala na połączenie z wieloma protokołami komunikacyjnymi jednocześnie (m.in. Jabber, MSN, Gadu-Gadu).

Program już w wersji 0.9.0 posiadał funkcje, takie jak czytnik kanałów RSS, prognoza pogody i bramka SMS. Miranda IM 0.9.4 w wersji stabilnej nie wprowadza wielu nowości, jednak łata liczne błędy poprzednich wersji, takie jak: wycieki pamięci (Jabber), problemy z dźwiękiem (Yahoo) i zacinający się transfer plików (ICQ).

Najnowsze wersje Mirandy IM są lubiane w środowisku osób niewidomych - mają szereg wtyczek ułatwiających rozmowy online. Lista kontaktów jest zasilana przez wtyczkę Clist Blind, dzięki czemu nazwa kontaktu, status, opis itp. prezentowane są w jednej linii, w formie czystego tekstu i tak są też odczytywane przez program Screenreader, którego niewidomi używają, korzystając z komputera.

Na oficjalnej stronie programu znajdziemy ponad 350 darmowych wtyczek, które umożliwiają rozbudowę programu o nowe opcje.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: