W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat Motoroli RAZR 2023 i przyznam, że sam już nie wiem co mam o niej myśleć

Tegoroczna odsłona modelu RAZR prawdopodobnie pojawi się na rynku pod koniec roku. Urządzenie otrzyma kilka istotnych modyfikacji, które wyraźnie odróżnią go od swojego poprzednika.

Fot. Konrad Łącki / PCWorld.pl

Motorola RAZR 2022 zadebiutowała na rynku w trzecim kwartale poprzedniego roku. Urządzenie jest składanym smartfonem o kompaktowych rozmiarach, którego ekran otwiera się horyzontalnie. Jedną z najważniejszych cech modelu RAZR 2022 był spory ekran zewnętrzny (2.7-cala), który zdecydowanie przebijał w tym aspekcie Galaxy Z Flipa 4. Kilka miesięcy później do rozgrywki o tytuł najlepszego składanego flagowca dołączył OPPO Find N2 Flip, ale nawet on - ze swoim wyświetlaczem o przekątnej 3.26-cala - nie był w stanie pokonać funkcjonalności Motoroli w jednym, istotnym aspekcie.

Model RAZR 2022 wyróżnia się na tle pozostałych składaków ilością operacji, jakie możemy wykonać bez rozkładania urządzenia. Podczas gdy OPPO oraz Samsung wyposażyli swoje smartfony w ograniczoną ilość widgetów, Motorola postanowiła zaoferować użytkownikom ekran zewnętrzny, na którym odpalimy praktycznie każdą aplikację. Podoba funkcja jest możliwa na flagowcach konkurencji, ale jedynie po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania.

Zobacz również:

  • Motorola znowu chce namieszać na rynku. Ten składak to mocna doza nostalgii
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [27.03.2023]
Smartfon Motorola RAZR 2022.

Fot. Konrad Łącki / PCWorld.pl

Popularny producent elektroniki z całą pewnością doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej przewagi w tym aspekcie. Dowodem na to są przecieki dotyczące modelu RAZR 2023 (prawdopodobnie zostanie on nazwany RAZR 2023+), które sugerują, że urządzenie zostanie wyposażone w jeszcze większy ekran na obudowie. Podczas moich testów zeszłorocznego składaka Motoroli zauważyłem, że odpalanie niektórych aplikacji na małym wyświetlaczu jest po prostu niewygodne. RAZR 2023 może uporać się z tym problemem, ponieważ użytkownicy będą mogli uruchomić wszystkie programy na wyświetlaczu zewnętrznym o przekątnej 3.7-cala. Będzie to zdecydowany rekord w segmencie składanych smartfonów.

Niestety w sieci pojawiły się również mniej obiecujące wiadomości, według których flagowiec ma otrzymać baterię o pojemności zaledwie 2850 mAh. Ta informacja nieco ostudziła mój entuzjazm, ponieważ już poprzednia wersja urządzenia oferowała większe ogniwo. Składane flagowce i tak mocno odstają od standardowych telefonów pod kątem wytrzymałości na jednym cyklu ładowania, a więc taka decyzja Motoroli może być zabójcza dla sprzedaży jej nowego smartfona.