W sklepie dla Windows 8.1 znalazło się już ponad 100 tysięcy aplikacji

Windows 8 udostępniony został w zeszłym roku. To pierwsza wersja systemu Microsoftu, która zaoferowała użytkownikom dodatkowy interfejs Modern UI, która doczekała się już następcy, którym jest Windows 8.1. Z początku oprogramowanie Microsoftu borykało się z problemem wieku dziecięcego dotykającym każdy nowy OS, czyli brakiem aplikacji. Po roku okazuje się, że dedykowanych kafelkom programów jest już całkiem sporo.

Interfejs Modern UI wprowadzony został ponad rok temu. Został on dodatkowo usprawniony przy wydaniu aktualizacji systemu Microsoftu do wersji Windows 8.1, która odbyła się w zeszłym miesiącu. Sam interfejs to jednak jedno, ale istotne jest też dodatkowe oprogramowanie rozwijające jego możliwości.

Na starcie dedykowanych kafelkom aplikacji było jak na lekarstwo, ale w rok od premiery Modern UI sytuacja wygląda już znacznie lepiej. Sam sklep w systemie Windows 8.1 został znacznie ulepszony. Wyszukiwanie aplikacji jest o znacznie wygodniejsze, a zasoby powiększyły się na tyle, że w końcu jest z czego wybierać.

W sklepie dla Windows 8.1 znalazło się już ponad 100 tysięcy aplikacji
W aplikacji Sklep Windows obecne jest już ponad 125 tysięcy różnych pozycji, a w ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się ich ponad tysiąc sztuk. Oczywiście sporo z tych programów nie prezentuje sobą żadnej wartości, ale użytecznych aplikacji też jest co raz więcej. Wraz z premierą Windows 8.1 do zasobów sklepu trafiła oficjalna aplikacja Facebooka, a w ostatnim czasie dołączył do tego również Flipboard. Pojawia się też sporo znanych z innych systemów gier.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [22.10.2021]

Interfejs Modern UI jest jednym ze środowisk pracy dla systemów z rodziny Windows. W przypadku Windows 8.1 może on być wykorzystywany na przemian z klasycznym pulpitem, podczas gdy na tabletach z systemem Windows 8.1 w wersji RT kafelki i aplikacje z Windows Store to jedyny rodzaj oprogramowania, jakim można zainstalować

źródło: winbeta.org