W stronę integracji

Samsung - koreański gigant rynku elektroniki - wyprodukuje pierwszy odtwarzacz DVD, łączący funkcje konsoli do gier i telewizyjnej przystawki internetowej.

Samsung i Toshiba zamierzają wkrótce wprowadzić do sprzedaży odtwarzacze DVD, umożliwiające dostęp do Internetu i uruchamianie gier. Koreański producent jako pierwszy zaoferuje urządzenie, w cenie ok. 500 USD, które oprócz odtwarzania płyt audio i wideo będzie jednocześnie czymś w rodzaju konsoli typu Sega czy PlayStation. Przedstawiciele Samsunga oświadczyli, że w tym urządzeniu zostanie zastosowany układ scalony firmy VM Labs, który w jednej krzemowej kości skupia funkcje wydajnego procesora graficznego i dekodera MPEG.

"Takie odtwarzacze są przeznaczone dla klientów, którzy raczej nie zdecydowaliby się na zakup trzech osobnych urządzeń typu telewizyjna przystawka do Internetu, i odtwarzacz DVD. Obecnie panuje ogromny popyt na rozrywkę interaktywną, jednak wiele osób nie posiada pecetów i nie interesuje się grami akcji, podobnymi do tych, jakie promuje się w przypadku konsol do gier" - stwierdził Greg LaBrec, szef marketingu w VM Labs.

W najbliższym okresie rynkowy trend integracji funkcji różnych urządzeń w jednym zapewne będzie kontynuowany. "Odtwarzacze DVD, różne przystawki do telewizora, urządzenia typu WebTV, TiVo, telewizory czy pecety będą miały podobny zestaw funkcji i możliwości" - mówi Jon Peddie, właściciel firmy analitycznej.

Więcej informacji: www.news.com