W stronę rynku

IBM zaprezentował swój najnowszy pakiet aplikacji WebSphere Commerce Suite: Marketplace Edition, który m.in. pozwala użytkownikom na tworzenie stron aukcyjnych.

Na konferencji Net Market Maker firma IBM zaprezentowała serwer internetowy WebSphere Commerce Suite: Marketplace Edition, który pozwala na tworzenie stron aukcyjnych oraz umożliwia potencjalnym nabywcom i sprzedawcom dokonywanie transakcji w czasie rzeczywistym, nawet za pomocą urządzeń, takich jak telefony komórkowe.

Oprócz tych funkcji, produkt IBM ma narzędzia pozwalające na bezpieczną rejestrację użytkowników, zarządzanie kontrolą dostępu i agregacją katalogów. Ponadto zawiera mechanizmy badania rynku oraz monitorowania i analizowania aktywności na stronach WWW. WebSphere Commerce Suite obsługuje język XML. Ma interfejs oparty na Lightweight Directory Access Protocol, co umożliwia pobieranie i współdzielenie informacji z innych aplikacji e-biznesowych w sieci.

WebSphere Commerce Suite będzie dostępny we wrześniu tego roku, a opłata licencyjna ma wynosić ok. 75 tys. USD za każdy procesor wykorzystywany przez serwer.


Zobacz również