W świecie Microsoftu nie ma Apple'a?

Od premiery beta wersji narzędzia do wyszukiwania wybranej lokalizacji za pomocą map i zdjęć satelitarnych MSN Virtual Earth minęło zaledwie kilkadziesiąt godzin, a sprytni Internauci już znaleźli w nim pewien interesujący błąd - na mapie miasta Cupertino, gdzie mieści się siedziba koncernu Apple... nie ma siedziby koncernu Apple. Czy w świecie Microsoftu nie ma miejsca dla Apple'a? Kolejny powód do ataków na giganta z Redmond gotowy...

Siedziba Apple'a wg Google Maps

Siedziba Apple'a wg Google Maps

Na załączonych ilustracjach można podziwiać widok miasta Cupertino z lotu ptaka w dwóch wersjach, proponowanej przez MSN Virtual Earth i prezentowanej przez Google Maps. Porównanie fotografii przypomina nieco zabawę "znajdź 10 szczegółów różniących ilustracje". W tym przypadku szczegół jest tylko jeden, ale istotny - w miejscu, gdzie powinna się znajdować kwatera główna Apple'a, wg Virtual Earth zieje niezidentyfikowanego przeznaczenia szara przestrzeń.

Siedziba Apple'a wg MSN Virtual Earth

Siedziba Apple'a wg MSN Virtual Earth

Oczywiście może to wynikać to tylko z faktu, że MSN Virtual Earth korzysta z przestarzałych zdjęć - nie sądzimy, aby była to próba przewidywania przyszłości. Tego typu "kwiatków" jest więcej - użytkownicy serwisu The Register zgłosili już, że na fotografiach wciąż widnieją wieże World Trade Center przed zamachami terrorystycznymi z 11 września 2001 r.

Pozostaje pytanie - której części populacji nie uwzględniają jeszcze mapy Wirtualnej Ziemi?


Zobacz również