W systemie Windows 9 Threshold ma pojawić się centrum powiadomień

Windows 9 o kryptonimie Threshold ma zadebiutować już w przyszłym roku. Nowy system ma zastąpić Windows 8.1 i wprowadzić wiele zmian, na które od dwóch lat czekają użytkownicy okienek i kafelków. Jedną z nich ma być wprowadzenie centrum powiadomień.

Już pod koniec tego miesiąca ma zadebiutować pierwsza wersja testowa Windows 9 o roboczej nazwie Threshold. W edycji systemu o nazwie Technology Preview mamy zobaczyć kilka z nowości, które obiecuje Microsoft i o których wspominają liczne przecieki.

Nie wszystkie jednak zmiany zostaną zaprezentowane jeszcze we wrześniu. Te najważniejsze, jak np. asystentka głosowa Cortana i nowe Menu Start mają zostać dodane dopiero w późniejszym etapie prac. Podobnie ma być z inną ważną funkcją, czyli centrum powiadomień.

Zobacz również:

  • Surface Pro X - pierwszy model z Windows 11 i ARM
W systemie Windows 9 Threshold ma pojawić się centrum powiadomień

Użytkownicy systemu Windows Phone 8.1 mogą cieszyć się już teraz, podobnie jak posiadacze Androidów i urządzeń Apple wspólnym ekranem dla powiadomień z wszystkich zainstalowanych aplikacji. Inaczej jest w przypadku tabletów, gdzie konkurencja już od dawna oferuje centrum powiadomień, a Microsoft jest z tyłu. Windows 8.1 na komputerach i tabletach dostępu do takiego ekranu nie umożliwia.

Ma się to zmienić wraz z nadejściem Windows 9 Threshold, co zapewne związane jest z zapowiedziami połączenia w nim kodu systemów Windows 8.1, Windows RT i Windows Phone 8.1. Czy faktycznie tak się stanie i jak docelowo takie centrum powiadomień będzie wyglądać dowiemy się na przestrzeni najbliższych miesięcy.

źródło: neowin.net