W te święta wydamy 300 mln zł na gry komputerowe

Według dziennika "Polska The Times", w te święta na gry komputerowe wydamy blisko 300 mln zł. Jest to wzrost o 40% w stosunku do średniej sprzedaży w ciągu całego roku.

Według analityków rynek gier z każdym rokiem rośnie o kilkanaście procent. Co ciekawe, może to być jedyny segment, który zarobi na zbliżającym się kryzysie finansowym. Konrad Rawiński z firmy Cenega spodziewa się, iż w okresie gwiazdkowym nastąpi znaczny wzrost sprzedaży gier, minimum na poziomie 40% (w porównaniu do całego roku).

Mimo świątecznej gorączki i kiepskich rokowań finansowych w branży IT, producenci nie zamierzają znacznie obniżać cen swoich gier. Konsole również pozostaną na podobnym poziomie. Dla przykładu, za PlayStation 3 nadal trzeba zapłacić blisko 1500 złotych - na cenę nie ma nawet wpływu spadek jej popularności w całej Europie.

Konsole do gier stają się coraz popularniejsze również na polskim rynku. Według raportu serwisu ekonomicznego Money.pl, aż "osiemdziesiąt procent sprzedanych gier jest przeznaczonych na komputery osobiste, a dwadzieścia procent na konsole". Patrząc jednak na światowe trendy ta różnica powoli będzie się zmniejszać. "Polska The Times" podpowiada, że w polskich domach komputerów nie przybywa, w przeciwieństwie do konsol.

O tym, że biznes gier komputerowych rośnie w siłę, może świadczyć nagroda firmy Ernst & Young "Przedsiębiorcy Roku" przyznana producentom "Wiedźmina".

Wartość całego polskiego rynku gier szacowana jest na blisko 900 milinów złotych.

Źródło: Polska The Times