W3C: IE9 wygrywa w teście HTML5

Internet Explorer 9 prześcignął konkurencję w teście W3C, który sprawdzał zgodność przeglądarek z nadchodzącym standardem HTML5. IE9 Platform Preview 6 jako jedyny poradził sobie z testem wideo.

W teście W3C udział wzięły IE 9 Platform Preview 6, a także najnowsze wersje testowe przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera i Apple Safari. Zgodność z HTML5 oceniano w dziesiątkach zadań należących do 7 kategorii funkcji (attributes, audio, canvas, getElementsByClassName, foreigncontent, video, xhtml5).

Internet Explorer uzyskał 100% punktów w pięciu z siedmiu kategorii. Było wśród nich m.in. audio, wideo i XHTML5. Chrome poradził sobie z czterami kategoriami, Firefox i Opera z trzema, a Safari z dwiema.

Zobacz również:

Jedyną częścią HTML5, w której IE9 zostaje w tyle za konkurencją jest funkcjonalność getElementsByClassName, w której Internet Explorer uzyskał wynik 83%. Google Chrome osiągnął w tej dziedzinie 100% punktów.

Wszystkie przeglądarki w 100 proc. wykonały testy dotyczące dźwięku (audio) i właściwości znaczników (attributes). Tylko IE9 preview 6 poradził sobie z wideo, a w kategorii XHTML5 (wsparcie języka programowania) najlepsze wyniki osiągnął IE i Opera.

Pełne wyniki testu HTML5 dostępne są na stronie organizacji W3C.

Przetestowano przeglądarki:

IE9 Platform Preview 6

Chrome 7.0.517

Firefox 4 beta 6

Opera 11 alfa 1029

Safari 5.0.2