WAParaty wchodzą na scenę


Motorola P7389

Producent: Motorola USA, #####

www.motorola.com/General/index.html

Motorola Timeport P7389 działa w systemach GSM 900, 1800 i 1900 MHz, więc można jej używać praktycznie na całym świecie. Klawisze aparatu są duże, dlatego też obsługa aparatu jest wygodna. Do włączania i wyłączania służy klawisz umieszczony u dołu obudowy. Z prawej strony obudowy znajduje się zewnętrzna antena. Aparat jest wyposażony w duży wyświetlacz LCD, mieszczący do 5 linii tekstu; można regulować kontrast. Przydatna funkcja to TrueSync, dzięki której użytkownik zyskuje możliwość synchronizowania i uaktualniania książki adresowej oraz organizera biurkowego. Dodatkowe wyposażenie stanowi kalendarz.

Za: ergonomiczny kształt, alarm wibracyjny, wybieranie za pomocą głosu

Przeciw: nie ma######

Motorola T2288

Producent: Motorola USA, #####

www.motorola.com/General/index.html

Motorola T2288 to aparat o przyjemnym, lekko spłaszczonym kształcie, dzięki czemu dobrze leży w dłoni. Klawisze ma duże, a klawiaturę podświetlaną. Niewielki wyświetlacz LCD mieści 4 linie tekstu i ikon oraz umożliwia regulację kontrastu. Można też regulować głos. Szkoda że zabrakło w nim organizera, kalendarza i dyktafonu. Nie ma również tak przydatnych dla użytkownika funkcji, jak alarm wibracyjny i wybieranie głosowe numerów z książki telefonicznej. Brak portu IrDA uniemożliwia bezprzewodową łączność z innymi urządzeniami, w tym komputerami PC. Niewątpliwą (choć coraz powszechniejszą) zaletą aparatu jest możliwość podłączenia do Internetu i korzystanie z WAP. W menu można zdefiniować zakładki wraz ze wskazaniem ustawień podłączenia do Internetu. Przeglądarka pozwala na pracę w trybie offline.

Za: ergonomiczny kształt, regulacja kontrastu

Przeciw: mały wyświetlacz, brak portu IrDa, alarmu wibracyjnego i dodatkowych funkcji

Motorola V2288

Producent: Motorola USA, #####

www.motorola.com/General/index.html

Motorola V2288 jest jedynym testowanym aparatem z WAP, który wyposażono w odbiornik radiowy. Do włączenia odbiornika służy specjalny przycisk umieszczony z prawej strony. Stacje są wybierane za pomocą klawiszy kursorów. Trzeba przyznać, że dźwięk nie pozostawiał wiele do życzenia. Oprócz radia brak, niestety, dodatkowych funkcji. Obudowa telefonu ma ergonomiczne, opływowe kształty. Wraz z aparatem dostarczane są elastyczne pokrowce, które chronią go przed wstrząsami (są, niestety, w przeraźliwie jaskrawych kolorach). Wyświetlacz jest za mały, co utrudnia przeglądanie stron WAP. Przeglądarka działa również w trybie offline, ale brak portu podczerwieni, a tym samym bezprzewodowego podłączenia do innych urządzeń.

Za: ergonomiczny kształt, kolorowe pokrowce, radio FM, ustawienia kontrastu

Przeciw: mały wyświetlacz, brak portu IrDA###

Pełną wersję testu aparatów obsługujących WAP oraz wszystko na temat najnowszych technologii telefonii komórkowej znajdziesz w PC World Extra "Telefony Komórkowe - WAP".