WCG 2004 - finały rozpoczęte

{{c:red}}Aktualizacja{{c_end}} Rozpoczął się wielki finał tegorocznej edycji World Cyber Games 2004, które po raz pierwszy rozgrywane są nie w Seulu, ale w San Francisco. W finałach bierze udział 700 zawodników z 64 krajów, w tym również z Polski. {{c:blue}}Pierwsze sukcesy Polaków - sprawdź jak radzą sobie nasi cyberatleci w finałach.{{c_end}}

Rozgrywki w World Cyber Games 2004, których głównym organizatorem jest firma Samsung uznawane są za igrzyska olimpijskie w grach komputerowych. W eliminacjach rozgrywanych w 64 krajach wzięło łącznie udział ponad milion graczy. Z pośród nich wyłoniono 700 najlepszych graczy, którzy w poszczególnych dyscyplinach będą walczyć o miano najlepszych zawodników na świecie i nagrody o łącznej wartości 400 000 USD. Polskę reprezentuje 10 zawodników w czterech dyscyplinach: 'Counter Strike', 'Star Craft', 'War Craft' i 'Need for Speed: Underground'.

Rozgrywki WCG organizowane są cyklicznie od 2000 roku. W pierwszej edycji w finału WCG wzięło udział 174 graczy z 17 krajów. W ubiegłorocznym finale wzięło natomiast już udział 562 graczy z 55 krajów. Tegoroczne finały, po raz pierwszy w historii WCG rozgrywane są poza granicami Korei Południowej i jak zapewniaja organizatorzy, od tej pory będą co roku organizowane w innym państwie.

Uczestnicy finalów WCG 2004 w pochodzie

Uczestnicy finalów WCG 2004 w pochodzie

Polscy reprezentanci rozpoczęli już swoje pierwsze pojedynki. W Star Craft' cie nasi gracze pierwsze walki rozegrają z zawodnikami z Ukrainy, Australii i Korei. W Counter Strike'u z zawodnikami z Norwegii i Holandii. W Need For Speed: Underground walczą z Koreą Południową, Uzbekistanem, Serbią i Czarnogórą oraz Chinami, a w War Craft'cie z przedstawicielami Nowej Zelandii, Litwy, Holandii, Bułgarii i USA.

Powodzenia!

Zapraszamy również do pobrania z naszego serwera FTP oficjalnego utworu muzycznego tegorocznych finałów World Cyber Games, który towarzyszy graczom podczas wirtualnych zmagań.

Plik do pobrania:

WCG Theme Song

Aktualizacja: 11 października 2004 14:43

Polacy bez medali

Najdłużej szanse na medal zachowywał Krzysztof Sojka, grający w Need for Speed, który odpadł dopiero w ćwierćfinale w pojedynku z Koreańczykiem. Sojka miał jeszcze szansę na zdobycie trzeciego miejsca, w walce o brąz uległ jednak reprezentantowi Brazylii 0:2.

Pozostałym zawodnikom szło już znacznie gorzej - grający w Star Crafta w Tomasz Nalepka, w pierwszym pojedynku po wyjściu z grupy uległ Rosjaninowi 1:2 i odpadł z dalszych rozgrywek.

Nieco lepiej radził sobie Tomek Krzesiński, który po wyjściu z grupy rozgromił zawodnika USA (2:0), ulegając w następnym pojedynku Rosjaninowi. Nasi zawodnicy wracają więc z finałów bez medali.

Aktualizacja: 11 października 2004 10:05

Kolejne sukcesy i porażki Polaków

Trzech naszych zawodników przeszło do następnej rundy rozgrywek: Krzysztof Sojka (Need for Speed), Krzysztof Nalepka i Tomek Krzesiński (Star Craft). K. Sojka mimo pierwszego przegranego pojedynku z Serbią i Czarnogórą, zdołał pokonać w kolejnych pojedynkach Koreę, Uzbekistan oraz z Chiny (kolejny pojedynek z Singapurem).

Mimo dwóch przegranych spotkań i tylko jednego zwycięstwa, po dogrywce, z grupy wyszedł także Tomasz Nalepka (następny pojedynek z Rosją). Bez problemów do kolejnej rundy przeszedł inny gracz w Star Crafta - Tomek Krzesinski, który następny pojedynek rozegra z zawodnikiem gospodarzy.

Niestety są i złe wieści. Po zwycięstwie nad Holandią z zawodów odpadli gracze w 'Counter Strike'a' - klan Pentagram, który uległ zawodnikom z Norwegii. Rozgrywki zakończył także Krystian Pengiel - zawodnik grający w 'War Crafta', który wygrał tylko pojedynek z Litwą przegrywając kolejne starcia z Holandią, Nową Zelandią, USA i Bułgarią.

Aktualizacja: 08 października 2004 15:21

Pierwsze sukcesy naszych zawodników na finałach WCG 2004!

Prezentacja druzyn podczas oficjalnego otwarcia finalow WCG 2004

Prezentacja druzyn podczas oficjalnego otwarcia finalow WCG 2004

Dwóch naszych graczy pierwsze pojedynki w Star Crafta ma już za sobąb - Tomasz Krzesiński (Thomson) wygrał wszystkie trzy mecze z zawodnikami Ukrainy, Korei Południowej oraz Australii i wyszedł ze swojej grupy! Drugi zawodnik, zwycięzca polskiego finału - Zygmunt Tarantowicz (Kazio Wichura) odpadł niestety po .przegranej w pojedynku z zawodnikiem z Korei Południowej.

Kolejne pojedynki odbędą się późnym wieczorem czasu polskiego - przypomnę, że kolejni nasi zawodnicy zmierzą się w grach Star Craft, War Craft, Need For Speed oraz Counter Strike. O wynikach pojedynków, będziemy informować na bieżąco.


Zobacz również