WCG 2006 - konkretne informacje

Właśnie wystartowała polska edycja WCG. Oznacza to możliwość bezpośredniej konfrontacji najlepszych graczy naszego kraju... I wiele więcej...

WCG 2006 - konkretne informacje
W roku 2006 w World Cyber Games (WCG) uczestniczy ponad 70 państw z 6 kontynentów, co czyni tę imprezę najbardziej globalnym wydarzeniem e-sportowym. Motto turnieju: "Beyond the game" - "Więcej niż gra" sugeruje, że łączy on środowisko graczy komputerowych z zupełnie nowymi obszarami rozrywki.

W Polsce przeprowadzone będą eliminacje w pięciu grach turniejowych (FIFA 06, Need for Speed: Most Wanted, Starcraft: Broodwar, Warcraft III: The Frozen Throne i Counter-Strike 1.6).

Rozgrywki zaczynają się w lipcu i trwać będą 2 miesiące. Wziąć w nich udział może każdy, kto wypełni formularz zgłoszeniowy na tej stronie.

Na oficjalnej stronie WCG można zapoznać się z zamieszczanymi na bieżąco informacjami dotyczącymi WCG 2006 lub pobrać materiały takie jak np.: komunikaty prasowe, harmonogram imprezy czy logotypy.

W tym samym miejscu można również podpisać petycję o wpisanie e-gamingu na listę oficjalnych dyscyplin sportowych. Byłoby to odpowiedzią na liczne prośby uczestników poprzedniej edycji turnieju.

Tegorocznym, polskim WCG towarzyszyć będą liczne wydarzenia nawiązujące do gier turniejowych. Organizator, agencja interaktywna Comtica, wraz z głównymi sponsorami, firmami: Samsung (światowy partner WCG), Intel, Electronic Arts, D-Link, Vobis i Media Tech przygotowała wiele imprez i konkursów z cennymi nagrodami.

Polskie eliminacje zakończy Wielki Finał - odbędzie się on 9 września w warszawskiej Galerii Mokotów. Będzie to największa impreza e-sportowa końca wakacji: na dziesiątkach ekranów widzowie będą śledzić finałowe zmagania najlepszych polskich cyber-zawodników.

Zwycięzcy Finału reprezentować będą nasz kraj we włoskim mieście Monza na Światowym Finale WCG 2006 w dniach 18-22 października.