WCG Euro Championship 2006 zakończone! Srebro polskiej ekipy!

Zakończyły się ostatnie spotkania w ramach World Cyber Games 2006: Samsung Euro Championship 2006. Łączna pula nagród wyniosła ponad 100 000 USD. Polskim zawodnikom należą się wielkie gratulacje. Wywalczyli jeden srebrny medal w grze "Counter - Strike: Source", oraz siódme miejsce w "WarCraft III: The Frozen Throne".

WCG  Euro Championship 2006 zakończone! Srebro polskiej ekipy!

Impreza trwała od 9 do 12 marca obok targów CeBit w Hanowerze. W rozgrywkach wzięło udział ponad 250 graczy z 25 państw. Zawodnicy, którzy uczestniczyli w turnieju to najlepsi z najlepszych. Rywalizacja była bardzo zaciekła i dostarczyła obserwatorom wielu emocji.

Przedstawiamy poszczególne miejsca na podium:

Platforma PC:

WarCraft III: The Frozen Throne:

1 Manuel - 4K.Grubby - Schenkhuizen Holandia

2 4K.ToD Francja

3 fnatic.DIDI8 Bułgaria

...7 ToRReN Hiszpania, Paladyn Polska

Need for Speed: Most Wanted:

1 Sliver Niemcy

2 K3id Szwajcaria

3 ROEDxMadHatter Rumunia

FIFA Soccer 2006:

1 sty!a Niemcy

2 masi Hiszpania

3 x4-Alexx Rosja

Dawn of War: Winter Assault:

1 Left Niemcy

2 R0rUm Hiszpania

3 Kubic Francja

CounterStrike: Source 5on5:

1 x6tence Hiszpania

2 Team Pentagram Polska

3 TeG Rumunia

Platforma Xbox 360:

Dead or Alive 4:

1 EmssiOne Niemcy

2 Bogart Francja

3 Man_s Portugalia

Project Gotham Racing 3

1 King Tuur Holandia

2 dzs.brooklyn.HaloFighter Niemcy

3 SackL Austria

Gracze z Niemiec całkowicie zdominowali turniej, zdobywając cztery złote i jeden srebrny medal oraz zajmując wysokie miejsca w poszczególnych grach. W ten sposób wywalczyli dla swojego kraju pozycję lidera w rankingu państw. Holandia (dwa złote, jeden srebrny) uplasowała się na drugim miejscu, natomiast Hiszpania (jeden złoty, dwa srebrne) - na trzecim. Polska zajęła szóstą pozycję.

Naszym zawodnikom należą się wielkie gratulacje. Wywalczyli oni jeden srebrny medal w grę Counter - Strike: Source , oraz siódme miejsce w WarCraft III: The Frozen Throne.

Team Pentagram reprezentujący nasz kraj w CS-a spotkał się w finale z teamem x6tence (Hiszpania). Co ciekawe obie drużyny walczyły już w poprzedniej fazie rozgrywek. Niestety w obu spotkaniach ulegliśmy. Finał CS'a był najbardziej kontrowersyjnym z pośród wszystkich jakie odbyły się w tym roku.

U dwóch zawodników x6tence wykryto niedozwolone komendy. Sędziowie zdecydowali, że z tego powodu Team Pentagram otrzyma sześć wygranych rund. Mimo to przewaga wypracowana przez naszych przeciwników była zbyt wielka i ostatecznie wygrali oni finał wynikiem Polska 09:16 Hiszpania. Oznacza to, że jesteśmy Wicemistrzami Europy 2006.

Polski zawodnik WarCraft III: The Frozen Throne czyli prae^Paladyn odpadł w trzeciej rundzie LB przegrywając z Grekiem fnatic.Vankor 0:2. Mimo to Paladyn pokazał, że jego umiejętności są na bardzo wysokim poziomie i zalicza się do grona najlepszych zawodników Europy.

Turniej spokojnie nazwać można największym wydarzeniem e-sportu roku na starym kontynencie. Pozwolił on zawodnikom na bezpośrednie sprawdzenie swoich umiejętności oraz spotkanie twarzą w twarz przeciwników. Na pewno zachęcił też wielu graczu do ciągłego doskonalenia się i walki o coraz wyższą stawkę.

Organizatorom oraz wszystkim zawodnikom pozostaje podziękować za wspaniałą imprezę jaką było World Cyber Games 2006: Samsung Euro Championship 2006.