WCG Poland 2007 - poznaj szczegóły

World Cyber Games to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie e-sportowe w roku. Impreza słusznie określana jest jako "olimpiada gier komputerowych". Eliminacje WCG odbywają się na całym świecie. Finał imprezy oznacza ogromne widowisko, wspaniałe nagrody i niesamowicie emocjonujące mecze. Tym bardziej cieszy nas wiadomość, że znamy już szczegółowy plan WCG Poland 2007.

WCG Poland 2007 - poznaj szczegóły

C&C: Tiberium Wars

Polskie eliminacje World Cyber Games 2007 mają być krokiem milowym w rozwoju rodzimego e-sportu. Organizatorzy poinformowali, że na uczestników czeka mnóstwo nowości. Jakich?

Przede wszystkim zdecydowano się wprowadzić rywalizację w grach na konsole. Wiadomo już, że uczestnicy tegorocznej imprezy zmierzą się w takie gry jak: Counter-Strike 1.6, StarCraft: Brood War, Warcraft III, Need for Speed: Carbon, FIFA 07, C&C: Tiberium Wars oraz Gears of War 4vs4 (Xbox 360). Zwycięzcy w tych kategoriach pojadą do Seattle na światowe finały WCG.

Aby dodatkowo ubarwić imprezę, dodano dwa turnieje lokalne (finały w Polsce). W tej kategorii rywalizacja toczyć się będzie w Forza Motorsport 2 (Xbox 360) oraz Red Orchestra.

WCG Poland 2007 - poznaj szczegóły

Gears of War

Organizatorzy postanowili zmodyfikować system eliminacji. Jeśli chcecie wziąć udział w WCG 2007, musicie w pierwszej kolejnosci zarejestrować się. Zapisy rozpoczną się 27 czerwca i zakończą 2 lipca. Pierwsze mecze planowane są na początek lipca.

Eliminacje w Gears of War i Forza Motorsport 2 rozgrywane będą głównie w formie tradycyjnej. Aby walczyć w turnieju, najlepiej znaleźć się w jednym z podanych miejsc, w odpowiednim czasie:

Turnieje Xbox 360:

13-15 lipca Warszawa, Empik (Złote Tarasy)

20-22 lipca Katowice, Empik (Silesia)

10-12 sierpnia Poznań, Empik (Megastore)

17-19 sierpnia Gdańsk, Empik (Gdańsk Główny)

Bardzo ciekawie zapowiada się impreza finałowa WCG Poland 2007. Wydarzenie zaplanowane zostało na 1 września. Miejscem spotkania będzie warszawskie centrum handlowe Złote Tarasy (obok Dworca Centralnego). Dodatkową atrakcją ma być występ popularnego rapera Tede.

Oficjalna strona znajduje się pod tym adresem.