WCG podbija Azję

Po wielkim sukcesie Samsung Euro Championships, w którym polska drużyna Pentagram G-Shock zdobyła pierwsze miejsce w 2005 roku i drugie w 2006, World Cyber Games ogłosiło pierwsze, oficjalne mistrzostwa Azji w gry komputerowe.

WCG podbija Azję
Turniej określony został jako WCG Asian Championships. Zawodnicy, którzy wezmą w nim udział będą rywalizować o tytuł najlepszego gracza na swoim kontynencie.

Igrzyska zaplanowane są na 12-13 sierpnia. Będą miały miejsce w Singapurze. Wioska, w której zamieszkają gracze będzie znajdować się w tym samym miejscu co podczas WCG 2005. Łączna pula nagród, w przeliczeniu na europejską walutę, wynosi około 11 700 euro.

W turnieju weźmie udział 10 państw. Rywalizacja obejmie pięć tytułów: Counter - Strike 1.6, Warcraft III, Dead or Alive 4, FIFA 2006 oraz DOTA All Stars.

Lista państw uczestniczących: Australia, Chiny, Filipiny, Indonezja, Indie, Malezja, Nowa Zelandia, Singapur, Tajlandia, Wietnam. Nieco dziwi brak reprezentacji Korei Południowej jednak na tę chwilę nie podano oficjalnego powodu jej absencji na turnieju.

Największe nagrody przewidziane są dla Counter-Strike`a 1.6 oraz DOTA All Stars - po około 2 500 euro dla zwycięzcy.

WCG Asian Championships to kolejny dowód na to, że światowa scena e-sportu rozwija się w bardzo szybkim tempie. W jakim kierunku zmierza ten proces? Czy rywalizacja elektroniczna będzie kiedyś szanowana tak samo jak "rzeczywista"?