WD: 300 GB HDD w chłodzącej obudowie

VelociRaptor WD3000GLFS to najnowszy dysk twardy firmy Western Digital. Co ciekawe, urządzenie zamontowano w specjalnej, zapewniającej odpowiednie chłodzenie, obudowie IcePAK.

VelociRaptor WD3000GLFS przeznaczony jest przede wszystkim do pracy w stacjach roboczych. Korzysta z czterech głowic oraz dwóch 2,5-calowych talerzy obracających się z prędkością 10 tysięcy obrotów na minutę i pozwalających na zmagazynowanie 300 GB danych. W porównaniu do poprzedniej generacji dysków WD Raptor, urządzenie cechuje o 30% większą wydajnością oraz dwukrotnie większą pojemnością.

VelociRaptor 300 GB

VelociRaptor 300 GB

Sprzęt komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu SATA 3 Gb/s i korzysta z 16-megabajtowej pamięci podręcznej. Co ciekawe, producent zdecydował się na umieszczenie "twardziela" w specjalnej, 3,5-calowej chłodzącej obudowie IcePack zapewniającej obniżenie temperatury pracy nawet o 7 stopni Celsjusza. Warto też wspomnieć o wysokiej niezawodności (MTBF - 1,4 miliona godzin) oraz 5-letniej gwarancji.

VelociRaptor (model WD3000GLFS) powinien trafić na półki sklepowe w połowie maja w cenie 300 USD. Jego dokładną specyfikację można znaleźć pod tym adresem.


Zobacz również