WD My Book Elite - zewnętrzne dyski twarde wyposażone w e-papier

Firma Western Digital zaprezentowała nowe, zewnętrzne dyski My Book Elite. Co interesujące, urządzenia wyposażone zostały w informacyjne wyświetlacze wykonane w technologii elektronicznego papieru.

Ranking PC Worlda - dyski zewnętrzne USB i eSATA.

WD My Book Elite - zewnętrzne dyski twarde wyposażone w e-papier

WD My Book Elite

Nowe dyski zewnętrzne My Book Elite dostępne są w trzech wersjach pojemnościowych pozwalających na zmagazynowanie 1 TB, 1,5 TB i 2 TB danych. Urządzenia dysponują obudowami o wymiarach 165 x 125 x 48 mm i komunikują się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0. Co interesujące, wyposażone zostały również w konfigurowalne wyświetlacze, nazwane przez producenta e-etykietą. Dzięki nim użytkownik ma dostęp do kluczowych informacji (np. takich jak ilości wolnego miejsca), nawet gdy dysk jest odłączony.

Sprzęt dysponuje ponadto możliwością sprzętowego szyfrowania danych 256-bitowym kluczem, korzysta z redukującej pobór mocy technologii WD GreenPower oraz pozwala na skorzystanie z oprogramowania WD SmartWare, którego kluczowe cechy przedstawiają się następująco:

- interfejs graficzny, obrazujący na ekranie komputera postęp archiwizacji oraz zawartość dysku, z podziałem na kategorie

- automatyczny i ciągły backup tworzący kopie zapasową podczas każdej modyfikacji lub tworzenia pliku

- przywracanie cennych plików w ich pierwotnej lokalizacji w przypadku utraty lub nadpisania danych

- konfigurowany indywidualnie backup danych, który pozwala użytkownikowi ustawić zabezpieczenia dysku, uruchomić programy diagnostyczne, zarządzać ustawieniami zasilania oraz skorzystać z wielu innych funkcji oprogramowania WD SmartWare.

Urządzenia zostały objęte 3-letnią gwarancją i powinny być już dostępne na naszym rynku w cenach od 620 do 1380 zł.