WD My Book Live 1TB - multimedialna biblioteka z wbudowanym serwerem DLNA

Coraz częściej oglądamy filmy z wielu urządzeń w domu. Ale niewygodnie jest podłączać za każdym razem do innego urządzenia w domu zewnętrzny dysk. O wiele wygodniej włączyć dysk do sieci domowej i udostępnić go wszystkim urządzeniom. A na to pozwala takie urządzenie jak dysk sieciowy WD My Book Live 1TB.

WD My Book Live 1TB

WD ma największe dyski twarde na rynku (3TB), ale w tym przypadku nie chodzi o pojemność, lecz o wygodę, bo główną zaletą WD My Book Live jest możliwość udostępniania plików w naszej sieci domowej.

WD MyBook Live - oglądaj filmy z każdego urządzenia w domu

WD MyBook Live różni się od zwykłych zewnętrznych dysków twardych wbudowanym serwerem DLNA, który pozwala na strumieniowe przesyłanie filmów i innych multimediów w naszej sieci domowej. Wystarczy podłączyć dysk np. do routera, aby mieć do nich dostęp z każdego naszego komputera - przewodowo lub bezprzewodowo. Dzięki temu automatycznie otrzymamy możliwość oglądania filmów z dysku na każdym urządzeniu (kompatybilnym ze standardem DLNA) - czyli na komputerach, nowych telewizorach, odtwarzaczach Blu-ray i konsolach Xbox czy PlayStation.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2021/2022 [Ranking]
  • SSD HX100 USB 3.2 Gen 2 - Nowy wymiar możliwości

WD Photos w MyBook Live

WD MyBook Live ma jeszcze jedną ciekawą funkcje dla użytkowników urządzeń mobilnych takich jak iPhone, iPad, iPod oraz smartfony z systemem Google Android. Dysk potrafi bezprzewodowo wyświetlać zdjęcia z tych urządzeń. Jest to możliwe dzięki darmowej aplikacji WD Photos dostarczanej razem z dyskiem.

WD My Book Live 1TB  - multimedialna biblioteka z wbudowanym serwerem DLNA

WD Photos

WD My Book Live 1TB - ile zapłacimy za gigabajty w sieci od WD?

WD My Book Live 1TB kosztuje trzy czwórki czyli 444 zł. Niezła cena jak za zewnętrzny dysk o pojemności 1TB z serwerem DLNA. To dobra propozycja, pozwalająca uruchomić bibliotekę multimedialną w domu. Western Digital ma nie tylko dyski sieciowe w swojej ofercie, ale także sieciowe odtwarzacze multimedialne WD TV Live Hub. Niedawno recenzowałem taki odtwarzacz - czy warto go kupić?

Przeczytajcie recenzję i zdecydujecie sami - WD TV Live Hub - recenzja.

Źródło: WD