WD My Book Studio - zewnętrzne "szczotkowane" 3 TB dla Maka

Firma Western Digital wprowadziła do swojej oferty nowe zewnętrzne dyski twarde z serii My Book Studio. Przeznaczone do współpracy z komputerami Mac urządzenia dysponują aluminiową obudową oraz pozwalają na zmagazynowanie do 3 TB danych.

Najnowsza generacja zewnętrznych dysków twardych z serii My Book Studio przeznaczona jest do współpracy z komputerami Mac. Składa się ona z trzech modeli oferujących możliwość zmagazynowania 1 TB, 2 TB i 3 TB danych. Są one składowane na talerzach dysków twardych WD Caviar Green, które zamknięto w obudowie mierzącej 165 x 135 x 48 mm i wykonanej ze szczotkowanego aluminium mającego dobrze komponować się z komputerami Apple.

Western Digital zwraca uwagę przede wszystkim na wspomnianą obudowę.

"Aluminiowa powłoka w połączeniu z dyskami wewnętrznymi WD Caviar Green, eliminuje potrzebę stosowania wentylatora wewnątrz dysku aby zmniejszyć poziom hałasu oraz wydłużyć żywotność napędu" - można przeczytać w informacji prasowej.

Nowości oferują złącza Firewire 800/400 oraz USB 2.0. Ponadto wyposażone zostały w oprogramowanie do automatycznego backupu i zarządzania dyskiem, ochronę hasłem oraz szyfrowanie sprzętowe. Producent podkreśla również, że główne elementy nowego sprzętu, czyli "twardziele" Caviar Green, korzystają z dbającej o niższe zużycie energii technologii WD GreenPower Technology.

Nowe zewnętrzne dyski zostały wycenione na 150 USD (1 TB), 200 USD (2 TB) i 250 USD (3 TB).