WD My Passport 2TB - pierwsze przenośne dyski o pojemności 2 terabajtów wchodzą na rynek

Western Digital wprowadza na rynek pierwsze przenośne dyski twarde WD My Passport o pojemności 2TB. Nasze pliki na dysku mają coraz co większe rozmiary i potrzebujemy coraz większej pojemności - 1TB już na nikim nie robi wrażenia. Może to dobry czas na zakup nowego twardziela?

WD My Passport 2TB

Oczywiście wcześniej WD wprowadziło na rynek nawet dysk 3TB, ale był to dysk wewnętrzny przeznaczony do desktopów.

WD My Passport 2TB - pierwsze przenośne dyski o pojemności 2 terabajtów wchodzą na rynek

Dysk WD My Passport 2TB w 5 kolorach

WD My Passport 2TB - co nowego?

Nowe dyski My Passport korzystają z interfejsu USB 3.0, są dostępne w 5 kolorach i dzięki nowej obudowie są odporne zarówno na odciski palców, jak i zadrapania. Wyposażone zostały też w oprogramowanie WD SmartWare (do automatycznego tworzenia kopii zapasowych) oraz WD Security (służące do szyfrowania danych). My Passport o pojemności 2TB będziemy mogli kupić w cenie 900 zł.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2022 [RANKING]
WD My Passport 2TB - pierwsze przenośne dyski o pojemności 2 terabajtów wchodzą na rynek

My Passport Studio 2TB

WD My Passport Studio - 2TB dla fanów Apple

WD przygotowało też coś dla miłośników Apple - pierwszy dysk 2TB dla Macbooków - mowa tu o My Passport Studio w solidnej metalowej obudowie w stylu firmy Apple. Ma on mi.n. port USB 2.0 i dwa porty FireWire 800. Cena My Passport Studio 2TB to 950 zł.

Komentarz

W ostatni dzień marca obchodziliśmy Światowy Dzień Backupu - może teraz jest dobry czas na zakup nowego twardziela? 2TB danych wreszcie w małym, wygodnym pudełku, które mieści się w kieszeni. Niestety nie jest tanio, bo w ostatnim czasie ceny dysków wzrosły (powódź w Tajlandii) ale czego się nie robi dla kolejnego terabajta w ładnej obudowie.

Mój dysk 1TB już się zapchał. A Wasz?