WD Scorpio Blue 640 GB - 640 GB dla notebooków

Firma Wwstern Digital wprowadza do sprzedaży nowy 2,5-calowy dysk twardy o pojemności 640 GB - Scorpio Blue 640 GB. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim na rynek komputerów przenośnych.

Ranking PC Worlda - notebooki.

Ranking PC Worlda - dyski twarde 2,5 cala.

WD Scorpio Blue 640 GB

WD Scorpio Blue 640 GB

Dysk WD Scorpio Blue 640 GB (model WD6400BEVT) może się pochwalić pojemnością pozwalającą na zmagazynowanie 640 GB danych. 2,5-calowe urządzenie (ich wysokość to 9,5 mm) wykorzystuje technologię zapisu 320 GB/talerz (prędkość obrotowa - 5400 obr./min.) i przeznaczone jest przede wszystkim do montażu w komputerach przenośnych, z którymi komunikuje się za pomocą interfejsu SATA 3.0 Gb/s.

Nowość posiada pamięć podręczną o pojemności 8 MB, zużywa o 30% mniej prądu w porównaniu z ogólnym zużyciem energii w dyskach serii WD Scorpio Blue poprzedniej generacji i korzysta z następujących technologii:

WhisperDrive - rozwiązanie wykorzystuje najnowocześniejsze algorytmy wyszukiwania, dzięki czemu dyski cechują się cicha pracą

ShockGuard - łączy rozwiązania programowe i sprzętowe, w celu osiągnięcia jak największej odporności na wstrząsy wymaganej przy notebookach i innym sprzęcie przenośnym

IntelliSeek - oblicza optymalny czas przemieszczania głowic, redukując hałas, wibracje i zużycie prądu.

Dysk WD Scorpio Blue 640 GB został objęty 3-letnim okresem gwarancji i wyceniony na 524 zł. Jego sprzedaż powinna się rozpocząć w drugiej połowie tego miesiąca.


Zobacz również