WD Scorpio Blue 640 GB - 640 GB dla notebooków

Firma Wwstern Digital wprowadza do sprzedaży nowy 2,5-calowy dysk twardy o pojemności 640 GB - Scorpio Blue 640 GB. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim na rynek komputerów przenośnych.

Ranking PC Worlda - notebooki.

Ranking PC Worlda - dyski twarde 2,5 cala.

WD Scorpio Blue 640 GB - 640 GB dla notebooków

WD Scorpio Blue 640 GB

Dysk WD Scorpio Blue 640 GB (model WD6400BEVT) może się pochwalić pojemnością pozwalającą na zmagazynowanie 640 GB danych. 2,5-calowe urządzenie (ich wysokość to 9,5 mm) wykorzystuje technologię zapisu 320 GB/talerz (prędkość obrotowa - 5400 obr./min.) i przeznaczone jest przede wszystkim do montażu w komputerach przenośnych, z którymi komunikuje się za pomocą interfejsu SATA 3.0 Gb/s.

Nowość posiada pamięć podręczną o pojemności 8 MB, zużywa o 30% mniej prądu w porównaniu z ogólnym zużyciem energii w dyskach serii WD Scorpio Blue poprzedniej generacji i korzysta z następujących technologii:

WhisperDrive - rozwiązanie wykorzystuje najnowocześniejsze algorytmy wyszukiwania, dzięki czemu dyski cechują się cicha pracą

ShockGuard - łączy rozwiązania programowe i sprzętowe, w celu osiągnięcia jak największej odporności na wstrząsy wymaganej przy notebookach i innym sprzęcie przenośnym

IntelliSeek - oblicza optymalny czas przemieszczania głowic, redukując hałas, wibracje i zużycie prądu.

Dysk WD Scorpio Blue 640 GB został objęty 3-letnim okresem gwarancji i wyceniony na 524 zł. Jego sprzedaż powinna się rozpocząć w drugiej połowie tego miesiąca.