WD daje nawet 3 terabajty na filmy HD - największe dyski twarde na rynku

Firma Western Digital zaprezentowała nowe dyski twarde SATA z serii WD AV-GP o pojemnościach 2,5 i 3 TB, przeznaczone do zastosowań audio - wideo. 3,5-calowe dyski są niezawodne nawet przy nieprzerwanej pracy, zużywają mało energii i - co najważniejsze - zmieści się na nich bardzo dużo filmów w wysokiej rozdzielczości.

Dysk WD 3TB

- Nowe urządzenia zostały zoptymalizowane z myślą o zastosowaniach audio/wideo, takich jak nagrywarki PVR/DVR, systemy IPTV czy systemy nadzoru, oferując połączenie ogromnej pojemności, energooszczędnej technologii WD GreenPower i wydajności, która wraz z technologią SilkStream umożliwia nagrywanie jednocześnie do 12 strumieni wideo w wysokiej rozdzielczości - powiedział Jim Welsh z WD.

3 terabajty nie dla każdego - uwaga na ograniczenia

Kupując taki dysk, warto pamiętać, że Windows XP nie obsługuje napędów większych niż 2,19 TB, a 32-bitowe wersje systemów Windows Vista i Windows 7 dyski o pojemnościach przekraczających 2,19 TB obsługują tylko jako woluminy dodatkowe.

Zobacz również:

  • 7 tanich sposobów na mocne podrasowanie Twojego PC
  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Ile kosztuje biblioteka dla naszych filmów?

Dyski twarde WD AV-GP o pojemności 2,5 TB (WD25EURS) kosztuje 529 zł, a za 3 TB (WD30EURS) zapłacimy 590 zł. Gwarancja na oba dyski to 3 lata.

Naprawdę dobre ceny. Z pewnością przydadzą się użytkownikom, którzy zamiast na dyskach optycznych (Blu-ray, DVD) wolą archiwizować wszystkie swoje filmy na dysku twardym komputera.

Źródło: WD