WD prezentuje dyski My Passport SE for Mac

Firma Western Digital wprowadziła na rynek dwa nowe przenośne dyski twarde przeznaczone dla właścicieli komputerów Mac - My Passport SE for Mac. Pojemniejszy z nich pozwala na zmagazynowanie 1 TB danych.

Testy PC Worlda - dyski twarde

WD My Passport SE for Mac

WD My Passport SE for Mac

My Passport SE for Mac dysponuje srebrną obudową o wymiarach 110 x 83 x 18 mm, natomiast jego waga to 190 gramów. Urządzenie, które komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0, wyposażone zostało w sprzętowe szyfrowanie 256-bitowym kluczem oraz zabezpieczenie hasłem.

Sprzęt został sformatowany w standardzie komputerów Mac i jest kompatybilny z oprogramowaniem Apple Time Machine. Użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy dwiema wersjami - o pojemności 1 TB i 750 GB.

"Uwzględniając ogromną ilość ponad 10 miliardów piosenek pobranych do tej pory ze sklepu iTunes, olbrzymia pojemność nowych dysków MyPassport SE for Mac, sprawia, że jest to idealne mobilne urządzenie do przechowywania cennej zawartość zgromadzonej w obszernych kolekcjach przez operatorów filmowych, kreatywnych profesjonalistów, oraz entuzjastów cyfrowej rozrywki" - powiedział Dale Pistilli, wiceprezes ds. markowych produktów WD.

Dyski WD My Passport SE for Mac zostały wycenione przez producenta na 569 zł (1 TB) i 519 zł (750 GB). Ich dokładną specyfikację znajdziecie tutaj.