WD: zewnętrzne dyski twarde dla Maka

Western Digital wprowadził do swojej oferty dwa dyski twarde dedykowane komputerom Mac. Oprócz obsługi interfejsu USB 2.0 będą przystosowane do współpracy z oprogramowaniem systemowym odpowiedzialnym za tworzenie kopii zapasowych.

Według informacji podawanych przez producenta, nowe dyski współracują m.in. z funkcją Time Machine, która w systemie Mac OS X odpowiada z wykonywanie kopii zapasowej danych. Oba dyski obsługują interfejs USB 2.0, ale na ich wyposażeniu zabraknie FireWire.

My Passport

My Passport

My Passport for Mac to dysk przenośny ogólnego zastosowania, którego pojemność wynosi 320 gigabajtów. Oprócz tego dostępna będzie wersja o pojemności 500 gigabajtów. My Book for Mac posiada podobny wygląd co My Passport, jednak przeznaczony jest do pracy w domu lub biurze. Nie posiada on zasilania pobieranego z portu USB, a jego praca sterowana jest przez komputer. W chwili obecnej dostępny będzie jedynie napęd o pojemności 1 terabajta.

My Book

My Book

Prezentacja obu dysków będzie miała miejsce na targach Macworld Expo 2009. Model My Passport będzie kosztować 370 zł (wersja 320 GB) oraz 520 zł (wersja 500-gigabajtowa). Za My Booka trzeba będzie zapłacić również 520 zł.