WEGA z tylną projekcją

Sony wprowadza na rynek polski nowe modele telewizorów z tylną projekcją: KP-48PS2 (o przekątnej ekranu 1,2 m) i KP-61PS2 (1,5 m).

KP-48PS2 i KP-61PS2 należą do serii PS, utrzymanej w niebiesko-srebrnej tonacji. W urządzeniach zastosowano technologię DRC-MF (Digital Reality Creation - Multi Function), system Pro-optic i płaski ekran WEGA.

DRC-MF to technologia Sony, w której algorytm cyfrowego przetwarzania sygnału został użyty do zwiększenia liczby danych o obrazie, co ma na celu np. poprawienie płynności ruchu. Algorytm ten podwaja w czasie rzeczywistym rozdzielczość poziomą i pionową. Do wyboru mamy dwie częstotliwości odświeżania: 50 Hz i 100 Hz. Dzięki temu można wpłynąć na migotanie ekranu. W trybie tym zostaje zachowane podwajanie poziomej liczby punktów, zatem obraz ma większą rozdzielczość, kolory są bardziej wyraziste, a szczegóły wierniej odzwierciedlone.

Integralnym elementem telewizorów projekcyjnych WEGA jest system Pro-Optic, na który składa się kilka opracowanych przez Sony technologii. Ich połączenie wraz z zastosowaniem soczewki Fresnela (skupiająca) i soczewki dwuwypukłej (rozpraszająca) przyczynia się do poprawy jasności, jednorodności i rozdzielczości obrazu.

Wymienione modele są już dostępne na rynku, a ich rekomendowana cena detaliczna wynosi odpowiednio: KP-48PS2 - 21 999 zł i KP-61PS2 - 29 999 zł.


Zobacz również