WIF 2004 – festiwal projektowania internetowego rozpoczęty

Kolejna edycja corocznego, międzynarodowego festiwalu projektowania stron internetowych - Webdesign International Festival 2004 – została uznana za otwartą. Ogromny ośrodek Ester Technopole we francuskim mieście Limoges, przez następne kilka dni będzie w centrum zainteresowania entuzjastów ciekawych technologii tworzenia witryn internetowych. Przedstawiamy naszą relację z imprezy.

WIF 2004 to przede wszystkim 24-godzinne zawody w projektowaniu WWW, w których uczestniczy kilkadziesiąt ekip z wielu zakątków świata, a także cykl wykładów poświęconych różnym aspektom związanym z tą dziedziną.

Ośrodek Ester Technopole, w którym odbywa się festiwal WIF 2004

Ośrodek Ester Technopole, w którym odbywa się festiwal WIF 2004

Zbudowany w połowie lat 90-tych w Limoges ośrodek Ester Technopole, wydaje się być doskonałym miejscem do przeprowadzenia imprezy, podczas której finaliści regionalnych edycji zmierzą się ze sobą w ostatecznym, 24-godzinnym pojedynku w projektowaniu stron WWW na zadany temat. W szranki stają laureaci regionalnych maratonów, przeprowadzanych równolegle pod koniec kwietnia w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Chile, Rosji, Belgii, Hiszpanii, a także w Polsce. W czwartek, 13 maja, punktualnie o godzinie 14:00, organizatorzy powitali licznie zgromadzonych w Ester Technopole i tym samym, uznali kolejną edycję tego coraz bardziej prestiżowego wydarzenia za otwartą.

Jeden z serii wykładów Uniwersystetu Webdesign

Jeden z serii wykładów Uniwersystetu Webdesign

Rangę imprezy podnosi niewątpliwie cykl wykładów, określanych powszechnie jako Uniwersytet Webdesign, w ramach których pokaźne grono ekspertów stara się wytłumaczyć zgromadzonym arkana skutecznego procesu projektowania internetowych serwisów. Czwartkowe seminaria otwierające Uniwersytet Webdesign, poświęcone były następującym zagadnieniom:

1. Proces tworzenia – wybór metodologii;

2. Własność intelektualna w procesie projektowania – co należy wiedzieć o prawa autorskich i sposobach skutecznej ochrony własnej twórczości w Sieci;

3. Rola nauk kognitywnych w procesie projektowania interfejsów sieciowych;

4. Metody projektowania serwisów internetowych zorientowanych na użytkownika;

5. Rola semiotyki w procesie projektowania

Sektor dla uczestników zawodów na WIF 2004

Sektor dla uczestników zawodów na WIF 2004

Na uczestników 24-godzinnego maratonu, w głównej hali Ester Technopole, czeka już specjalnie wydzielony sektor pokrytych niebieskim materiałem długich stołów, zdolnych pomieścić i podłączyć kilkadziesiąt komputerów. Planowany początek zawodów to piątek, 14 maja – godzina 14:00. Jak wspominaliśmy już wcześniej, w Limoges jest również silna reprezentacja z Polski. Są to laureaci regionalnego finału (również 24-godzinnego) przeprowadzonego pod koniec kwietnia w Gdańsku:

Drużyny amatorskie oraz ich prace

ATOMÓWKI – http://team5052.marathon.sprintnet.pl

TESTER 77 - http://team5032.marathon.sprintnet.pl

MAYBE TOMORROW - http://team5012.marathon.sprintnet.pl

Drużyny profesjonalne oraz ich prace

YETI - http://team5015.marathon.sprintnet.pl

CYBER HOUR DEW - http://team5054.marathon.sprintnet.pl

Na łamach naszego serwisu będziemy na bieżąco informowali co dzieje się na festiwalu WIF 2004.

Więcej informacji:

http://www.maraton.sprintnet.pl

http://www.marathon-internet.net

Aktualizacja – 14 maja, godzina 11:00

Polska ekipa podczas instalacji sprzętu na WIF 2004

Polska ekipa podczas instalacji sprzętu na WIF 2004

Wszyscy zawodnicy przybyli już do Ester Technopole. Specjalnie wydzielony sektor, głównej hali ośrodka, będący w stanie pomieścić ok. 200 zawodników został wypełniony niemal w 100 procentach. Każdy z uczestników we własnym zakresie musiał zaopatrzyć się w sprzęt komputerowy, w związku z tym jest okazja aby przyjrzeć się na jakich maszynach pracuje konkurencja. Zgodnie z przewidywaniami, część przywiezionego sprzętu to komputery Macintosh (zarówno laptopy jak i potężne stacje robocze G5). Ze wstępnych rozmów przeprowadzonych z uczestnikami wynika, iż oprogramowanie z jakiego będą korzystać to w większości dobrze znane aplikacje firm Macromedia (Flash, Director), a także Adobe (Photoshop, Illustrator).

Uczestnicy 24-godzinnych zawodów WIF 2004 rozstawiają się

Uczestnicy 24-godzinnych zawodów WIF 2004 rozstawiają się

Rozstawiają się również Polacy, którzy wraz z Rosjanami zajęli prawą część sektora. Po lewej stronie dominują zaś zdecydowanie grupy francuskie. Nastroje dopisują i miejmy nadzieje, tak pozostanie do samego końca.

Aktualizacja – 14 maja, godzina 14:00

Zawody zostały oficjalnie rozpoczęte. Tematem konkursowym jest projekt mini strony internetowej związanej z wprowadzeniem we wrześniu bieżącego roku nowego modelu samochodu marki Audi - A3 Sportback. Strona ma być dynamiczna, mieć zaprojektowany interfejs graficzny, a stworzona prezentacja powinna być interaktywna. Jak już poprzednio wspominaliśmy, zawodnicy mają czas na wykonanie strony do soboty - 15 maja, do godziny 14:00. Wszelkie materiały informacyjne wraz ze zdjęciami nowego modelu Audi zostały dostarczone przez organizatorów.

Aktualizacja – 15 maja, godzina 00:05

Niewzruszeni Sasserem zawodnicy maratonu WIF 2004

Niewzruszeni Sasserem zawodnicy maratonu WIF 2004

Panoszący się od jakiegoś czasu po Internecie robak Sasser nie oszczędził również zawodników 24-godzinnego maratonu WIF 2004. O godzinie 22:20 ze strony organizatorów napłynęły pierwsze informacje o wdarciu się tego dokuczliwego insekta do komputerów w ośrodku Ester Technopole. Sasser nie zdążył jednak skomplikować, a nawet na chwilę zdekoncentrować skupionych nad swoimi projektami uczestników maratonu. Sytuacja została szybko i skutecznie opanowana. Do zakończenia zawodów zostało niecałe 14 godzin.


Zobacz również